۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84094490
۰ نفر

برچسب‌ها

سه دانش آموز البرزی موفق به کسب جایزه نوبل ایرانی شدند

کرج - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: سه دانش‌آموز این استان موفق به کسب جایزه نوبل ایرانی در زمینه پژوهش علوم انسانی کشور شدند.

مهریار کرمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموزان در پنجاه و هشتمین دوره بنیاد فرهنگی البرز معروف به نوبل ایرانی حائز رتبه برتر شدند.

 در این دوره دانش آموزان ۲۰ استان حضور داشتند که درآن ۵۱ نفر برگزیده کشوری شدند.

 فاطمه صیقلی، آیلین خدایاری و مریم اکبری سریزدی از استان البرز به این موفقیت دست یافتند.

کرمی با اشاره به اینکه بنیاد البرز از سال ۱۳۴۲ با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی، تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوجوانان با استعداد ایرانی فعال شده است ،

خاطرنشان کرد: این بنیاد از سوی مرحوم حسینعلی البرز تاسیس و وقف شده‌ است.

وی ادامه داد: این بنیاد در نیم قرن گذشته تاکنون چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده‌ است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش البرز ادامه داد: این بنیاد طی نیم قرن گذشته تاکنون چند هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسئولان کشوری محقق شده است.

وی عنوان کرد: به علت شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص کشور، برای اولین‌بار به ‌صورت ارتباط ویدئو کنفرانس و هم‌زمان در تهران و ۱۷ مرکز استان در ادارات ‌کل استانی اوقاف و امور خیریه سراسر کشور تشکیل شد و از دانش‌آموزان برتر کشور بااهدا لوح، تندیس و جوایز نقدی قدردانی کرد.

کرمی یادآور شد: شرکت‌کنندگان دراین همایش ، دانش آموزان فارغ التحصیل پایه نهم مقطع متوسطه اول و پایه دوازدهم مقطع متوسطه دوم در رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی ، علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش بودند.

وی با بیان اینکه این همایش برای یک یا ۱۰ یا حتی ۱۰۰ سال برنامه ریزی نشده ، اضافه کرد: هدف مؤسس این بوده تا زمانی که ایران باقی است و دین و اخلاق در کشور ما مقام خود را دارد، این بنیاد در خدمت نسل جوان باشد.

استان البرز ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =