۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۷
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84094487
۰ نفر

برچسب‌ها

کاشمر جزو پنج شهرستان پیشرو در طرح مثلث توسعه اقتصادی است

مشهد- ایرنا- دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی از کاشمر به عنوان یکی از پنج شهرستان پیشرو در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان نام برد.

علی اکبر لبافی عصر شنبه در جلسه بررسی عملکرد معین‌های اقتصادی کاشمر گفت: تمامی معین‌های چهار شهرستان کاشمر، بردسکن‌، خلیل‌آباد و کوهسرخ از بخش خصوصی بوده و به صورت فعالانه در حال اجرای کار هستند.

وی با بیان اینکه مهمترین شاخص ارزیابی عملکرد معین‌های اقتصادی شهرستان، تعداد پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده و تعداد اشتغال محقق شده است، افزود: قرار گرفتن شهرستان کاشمر در بین پنج شهرستان پیشرو در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی حاصل تعامل فرماندار و معین‌های اقتصادی است.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی ادامه داد: شرکت پیشرو صالح به عنوان معین اقتصادی در یک اقدام موثر و چرخه کامل با شکل‌گیری کسب و کارهای خرد و اتصال آن به هلدینگ پیشرو و تضمین بازپرداخت تسهیلات به تسهیل گیرندگان از محل اعتبار معین و تضمین خرید محصولات نهایی در چارچوب این مدل تاکنون ۲۱۹ فعالیت اقتصادی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۲۳۰ میلیارد ریال و پیش‌بینی ۴۱۶ فرصت شغلی در سامانه رصد ثبت کرده که به تایید کارشناسان نهاد اقتصاد مقاومتی رسیده است.

فرماندار کاشمر نیز گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معین‌های اقتصادی فرهنگی ارائه کرد و گفت: هر چهار معین توسعه اقتصادی فرهنگی شهرستان کاشمر در حال انجام فعالیت‌ها در راستای طرح مثلث توسعه اقتصادی و احیای مسوولیت‌های اجتماعی هستند.

مسلم ساقی افزود: تاکنون شرکت پیشرو صالح در حوزه دامداری و دامپروری، شرکت گیاهان دارویی پرند در حوزه توسعه کاشت گیاهان دارویی، شرکت فولاد ترشیز در حوزه‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی و همچنین سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان در حوزه توانمندسازی و مشاغل خرد خانگی در شهر کاشمر اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش سامانه  BPMS در این شهرستان ۳۰۰ فعالیت اقتصادی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۳۵۰ میلیارد ریال و پیش‌بینی ۱۱۱۳ فرصت شغلی ثبت و به تایید کارشناسان رسیده است.

فرماندار شهرستان کاشمر گفت: تاکنون توسط چهار معین اقتصادی ۴۵۴ فعالیت در حوزه اقتصادی و فرهنگی انجام شده که در راستای مسوولیت اجتماعی معین‌ها ۲۰ اقدام فرهنگی بوده است.

وی افزود: ۴۱ پروژه اقتصادی با پیش‌بینی اشتغال ۴۵۲ نفر در شهرستان کاشمر با پیشرفت ۱۰۰درصدی به بهره‌برداری رسیده‌ که میزان اشتغال محقق شده این پروژه‌ها ۲۷۰ نفر است.

ساقی ادامه داد: به منظور افزایش مشارکت‌های مردمی در اقتصاد و فراهم  آوردن فضای کسب و کار مناسب ۲۲ تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی با همکاری معین‌های اقتصادی در شهرستان کاشمر امضا شده است.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =