ارتقای سرمایه های اجتماعی پلیس با بهره‌مندی از فناوری‌های نوین

تهران - ایرنا - جانشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: سرعت و صحت عمل در کنار دقت در انجام وظایف با بهره‌گیری از فناوری‌های به روز ممکن است، از طرفی بهره‌مندی از تکنولوژی‌های نوین موجب جلب اعتماد عمومی و ارتقای سرمایه‌های اجتماعی ناجا می‌شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار علی عظیمی در جمع فرماندهان و کارکنان تیپ یکم یگان های ویژه ناجا ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهدای ناجا و مدافعان حریم امنیت جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: رسالت و نوع ماموریت یگان های ویژه ناجا به گونه ای است که هر یک از کارکنان آن می تواند "سفیران فرهنگی ناجا" در بخش های مختلف جامعه باشد؛ بنابراین باید تلاش کنیم که این تصویر مثبت و مطلوب باشد.

وی ادامه داد: یگان های ویژه ناجا مجموعه ای بسیار مهم و تاثیرگذار است و این یگان در مسیر رشد و پویایی قرار دارد که این تحولات و تغییرات مطلوب و مثبت بیانگر اقدامات جهادی و با برنامه است.

جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه سبزپوشان این مجموعه می توانند فرهنگ سازمانی نیروی انتظامی را نیز به شاکله سازمان ها، مجموعه ها و حتی شخصیت ها منتقل کنند، بر لزوم به کارگیری نیروی انسانی متعهد و متخصص در این مجموعه تاکید کرد و افزود: نیروی انسانی فعال در این مجموعه باید دارای قابلیت ها، ظرفیت ها، توانمندی ها و مهارت های ویژه ای باشد و در کنار حسن رفتار به لحاظ تخصص و حرفه ای گرایی نیز سرآمد و ممتاز باشد.

این مقام انتظامی با تاکید بر لزوم تمرکز بر آموزش، بیان کرد: اساسا معتقدم که کارکرد آموزش باید به تحقق اهداف سازمانی منتج شود، بنابراین باید با نگاه کارکردی بر تداوم آموزش مستمر نیروها به دنبال ارتقای دانش و مهارت آنان باشیم و با اتخاذ این رویکرد می توانیم امیدوار باشیم که سازمان مسیر تعالی را طی کند.

سردار عظیمی تصریح کرد: افزایش دانش، مهارت های شغلی و رفتاری کارکنان، تعالی و استانداردسازی رفتار و همچنین افزایش مهارت ارتباطی از اولویت های غیرقابل انکار پلیس است.

وی به کارگیری فناوری های نوین و تکنولوژی روز در جریان ماموریت ها را مهم و ضروری دانست و اظهار کرد: بهره گیری از تکنولوژی های بروز در پیشبرد ماموریت ها و موفقیت های سازمانی بسیار حائز اهمیت است؛ سرعت و صحت عمل در کنار دقت در انجام وظایف با بهره گیری از فناوری های به روز ممکن است، از طرفی بهره مندی از تکنولوژی های نوین موجب جلب اعتماد عمومی و ارتقای سرمایه های اجتماعی ناجا می شود.

جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا بر لزوم قانون گرایی همه نیروهای پلیس تاکید کرد و ادامه داد: رعایت اصل انضباط را نیز نباید به فراموشی سپرد؛ توجه به انضباط و فرهنگ فردی تا انضباط و فرهنگ سازمانی حائز اهمیت است و یگان ویژه باید نماد انضباط باشد.

این مقام انتظامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فرمایش فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) که می فرمایند "یگان ویژه مهم است و باید تقویت شود"، خاطرنشان کرد: مقام عظمای ولایت بر صیانت از سلامت کارکنان و ارتقای انگیزه خدمتی آنان نیز تاکید ویژه ای دارند و بنا بر تدبیر ایشان، ساز وکارهای تحقق مطلوب این دو مهم به جد دنبال می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =