«خط فرضی» بهترین فیلم جشنواره اسپانیایی

تهران- ایرنا- فیلم «خط فرضی» ساخته فرنوش صمدی، جایزه بهترین فیلم بخش ویژه فیلم‌های اول و دوم کارگردان جشنواره بین المللی فیلم وایادولید اسپانیا را به خود اختصاص داد.

به گزارش عصرشنبه گروه فرهنگی ایرنابه نقل از روابط عمومی پروژه، جشنواره بین المللی فیلم وایادولید اسپانیا معروف به سمینسی که از قدیمی ترین جشنواره های سینمایی در اروپاست، امسال شصت و پنجمین دوره خود را از ۲۴ تا ۳۱ اکتبر (سوم تا دهم آبان ماه) برگزار کرد و در نهایت فیلم خط فرضی به کارگرانی فرنوش صمدی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش «Meeting Point» ویژه ساخته های اول و دوم کارگردانان شد. 

امسال فیلم دشت خاموش به کارگردانی احمد بهرامی و فیلم شیطان وجود ندارد به کارگردانی محمد رسول اُف هم نماینده سینمای ایران در بخش اصلی رقابتی فیلم های بلند این رویداد سینمایی بودند. 

هیات داوران این بخش از جشنواره با انتشار بیانیه ای درباره «خط فرضی» نوشتند: «از آنجا که باور داریم سینما خاستگاهی است برای بهبود جهان و این فیلم با جسارت و در اعتراض به سلطه سنن پوسیده و نابرابری حقوق انسان‌ها  است، جایزه بهترین فیلم بلند این بخش برای خلق روایتی بی پرده، موثر و صریح، به فیلم خط فرضی به کارگردانی فرنوش صمدی اهدا می شود».
فرنوش صمدی پیش از این توانسته بود در دو سال متوالی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیز جایزه بهترین فیلم کوتاه را برای «سکوت» و «نگاه» را از ااز این فستیوال قدیمی اروپا دریافت کند.

سحر دولتشاهی، پژمان جمشیدی، حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، امیررضا رنجبران، صدف عسگری، محمد حیدری و بازیگر خردسال آیلین جاهد بازیگران اصلی این فیلم هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =