مجمع علمای اسلامی در هرمزگان ایجاد می‌شود

قشم- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: نبود مجمع علمای اسلامی در استان احساس می‌شود که برای رفع آن، یک مجمع شامل علمای شیعه و اهل سنت به عنوان سازمانی مردم نهاد تشکیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده عصر شنبه در همایش وحدت اسلامی ضرورتی به بلندای تاریخ در قشم افزود: عالمان دین به عنوان محافظان وحدت مردم مسلمان باید پرچم آن را همواره برافراشته نگه دارند.

وی ادامه داد: امروز حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه در برابر تهدیدهایی که شکل‌گیری امت واحده را نشانه گرفته است، از مهمترین تکالیف علمانی اسلام به شمار می‌رود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: امروز دنیای غرب دچار تناقضات جدی شده است که این امر سست شدن ریشه‌های نظام لیبرالیسم را در پی دارد.

وی افزود: آزادی بیان از جمله باورهای لیبرالیسم است که با هجمه به ادیان الهی آن را مسلخ کشیده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده ادامه داد: آزادی تا آنجایی محترم است که به آزادی دیگران لطمه نزند اما نمی‌توان در قالب آزادی بیان به دیگران اهانت کرد.

وی خاطرنشان کرد: فرانسه نمی‌تواند تردید در مساله هولوکاست را خلاف آزادی بیان بداند اما رییس جمهوری آن به بزرگترین ادیان الهی اهانت کند.

همایش وحدت اسلامی ضرورتی به بلندای تاریخ با حضور جمعی از اعضای مجمع علمای مسلمین کشور لبنان، امامان جمعه شیعه و اهل سنت جزیره قشم و برخی از علمای دینی استان هرمزگان به میزبانی بندر لافت برگزار شد. در این همایش از علمای وحدت‌گرای جزیره‌ی قشم تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =