علت دعوت نشدن سعید و سامان عبدولی به تیم ملی مشخص شد

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: ملاک و معیار دعوت به اردو، براساس آخرین مسابقات داخلی برگزار شده در ایران بود و بیشتر نفرات اردونشین، کشتی گیران منتخب جام تختی شیراز که سال گذشته برگزار شد، بودند.

به گزارش ایرنا، حبیب الله اخلاقی روز شنبه در گفت‌وگویی در مورد عدم دعوت از سعید و سامان عبدولی به اردوی قبلی و عدم صدور مجوز برای حضور آنها در انتخابی تیم ملی فرنگی اظهار داشت: در خصوص سعید عبدولی باید بگویم که او قطعا یکی از پرافتخارترین فرنگی‌کاران کشور ما  است که وجودش باعث ایجاد انگیزه برای جوانان خواهد بود اما با توجه به اینکه این جهانی نه امتیاز رنکینگ برایش در نظر گرفته می‌شود و نه سهمیه المپیک دارد، کادرفنی تیم  ملی تصمیم گرفت از وجود جوان‌ترها استفاده کند. ضمن اینکه سعید عبدولی هم قبل از اعلام نفرات اردونشین مصاحبه کرده بود که با توجه به کرونا نمی‌تواند در اردو شرکت کند. او بعد از جهانی صربستان مطمئنا یکی از گزینه‌های شرکت در المپیک در وزن ۷۷ کیلوگرم خواهد بود که می تواند در فرآیند انتخاب ملی پوشان قرار بگیرد و به آمادگی مطلوب برسد.

وی در خصوص سامان عبدولی نیز ادامه داد: ملاک و معیار دعوت به اردو، براساس آخرین مسابقات داخلی که در ایران برگزار شد، بود. بیشتر نفرات اردونشین، کشتی گیران منتخب جام تختی شیراز که سال گذشته برگزار شد، بودند. سامان عبدولی در جام تختی، در وزن ۶۷ کیلوگرم نتوانست روی سکو قرار بگیرد. نفراتی که به اردو دعوت شدند، اغلب نفرات برگزیده جام تختی و مسابقات قهرمانی جهان در قزاقستان و آسیایی هندوستان بودند.

اخلاقی در پاسخ به این سوال که آیا لیگ در دعوت کشتی گیران به اردو تاثیری نداشت؟ گفت: هرچند لیگ هم در ارزیابی نفرات موثر بود، اما ملاک اصلی همان جام تختی سال گذشته بود. مثلا نفراتی مثل ابراهیمی و قادریان که در جام تختی دوم یا سوم شدند شرایط حضورشان در لیگ نشان داد آمادگی مورد نیاز را برای شرکت در اردوی تیم ملی ندارند و نفرات جوانتر جایگزین شدند. در اوزان ۶۷ و ۷۷ کیلوگرم هم همین وضعیت اتفاق افتاد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =