بیماران بستری مبتلا به کرونا در مشگین‌شهر از ۷۰ نفر فراتر رفت

اردبیل - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان مشگین‌شهر گفت: امروز تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) از ۷۰ نفر فراتر رفت.

دکتر حسین شریفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: روند افزایشی تعداد بیماران کرونایی در این شهرستان همچنان ادامه دارد.

او افزود: تعداد بیماران بستری تقریبا ۲ برابر تعداد بیماران بهبود یافته است و این موضوع زنگ خطر را در این منطقه بصدا درآورده است.

وی گفت: این شهرستان از ۲ ماه قبل در حالت قرمز بسر می‌برد و با افزایش روند بیماران مبتلا به کرونا وارد وضعیت بحران شده است.

شریفی تشریح کرد: در صورت ادامه روند فعلی تا  پایان هفته آینده بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) از پذیرش بیماران کرونایی خودداری خواهد کرد.

وی افزود: در حال حاضر علاوه بر تکمیل شدن ظرفیت بخش کرونا  برخی از بخش‌های بیمارستان نیز به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: متاسفانه شهروندان در مورد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک کوتاهی می‌کنند و در حال حاضر درصد استفاده شهروندان از ماسک زیر ۵۰ درصد می‌باشد.

او افزود: در صورتی‌که درصد استفاده از ماسک به بالای ۸۵ درصد افزایش یابد به هیچ وجه زنجیره انسانی این بیماری قطع نخواهد شد.  

دکتر شریفی تصریح کرد: تا اطلاع ثانوی همچنان برگزاری هرگونه همایش و جلسات غیرضروری و مجالس و محافل دسته‌جمعی و مراسم ختم و عروسی در مساجد و رستوران‌ها و خانه‌های شخصی ممنوع بوده و اماکن عمومی و تفریحی و گردشگری و مجتمع‌های آب درمانی و سالن‌های ورزشی و قهوه‌خانه‌ها و واحدهای صنفی تعطیل خواهد بود.

او گفت: عملیات ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی شهر توسط عوامل شهرداری آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =