مجید عبدالنبی و رحیم کعبی جانبازان ۷۰ درصد به شهدا پیوستند

تهران - ایرنا - «حاج عبدالمجید عبدالنبی»، «حاج رحیم کعبی آل‌کثیری» و «محمدعلی مرادبخش شیل‌سر» جانبازان ۷۰ درصد به شهدا پیوستند و همچنین پدران شهیدان «خسروانی تاج الدینی»، «بهرامی» و مادران شهیدان «نوبخت» و «اخوان» آسمانی شدند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «حاج عبدالمجید عبدالنبی» دعوت حق را لبیک گفت و آسمانی شد. 
شهید حاج عبدالمجید عبدالنبی در سن ۲۳ سالگی در منطقه عملیاتی فکه سال ۶۲ از ناحیه گردن دچار ضایعه نخاعی شد و جمعه شب پس از سال‌ها تحمل مجروحیت ناشی از دوران دفاع مقدس به شهادت رسید و به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

همچنین جانباز ۷۰ درصد «حاج رحیم کعبی آل‌کثیری» از استان خوزستان به همرزمان شهیدش پیوست. این جانباز گرانقدر در سن ۵۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست. 
مراسم تشییع وی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
شهید حاج رحیم کعبی آل‌کثیری متولد سال ۴۱ بود که در سال ۶۲ در منطقه عملیاتی زبیدات مجروح و جانباز شد.

جانباز قطع نخاع «محمدعلی مرادبخش شیل سر» از شهرستان تنکابن استان مازندران به خیل شهدا پیوست.

این شهید جانباز متولد سال ۳۰ از شهرستان تنکابن مازندران سال ۵۹ در منطقه ماهشهر آبادان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به کمر قطع نخاع و به مقام جانبازی نائل شد.
پدر شهیدان  «احد و موسی خسروانی تاج الدینی» از  استان خراسان رضوی در سن ۹۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

«حاج غلامرضا خسروانی تاج الدینی» پدرشهیدان والامقام «احد و موسی خسروانی تاج الدینی» و برادر شهید «علی خسروانی» پس از سال‌ها فراق از فرزندانش امروز شنبه دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر پاک این پدر شهید با حضور تعدادی از مسئولان شهرستان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زادگاهش روستای تاج الدین تشییع و در گلزار شهدای روستا در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.
شهید «موسی خسروانی تاج الدینی» سال ۳۷  به دنیا آمد  و سال ۶۱ به شهادت رسید و شهید «احد خسروانی تاج الدینی» سال ۴۷  چشم به جهان گشود و سال ۶۷ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
حاجیه خانم «حلیمه بانکی» مادر فداکار سرداران شهید «علیرضا و حمیدرضا نوبخت» از شهرستان بابلسر مازندران به دلیل کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به دو فرزند عزیزش پیوست.
سردار شهید «علیرضا نوبخت» سال ۳۳ متولد شد و سال ۶۱ در عملیات بیت‌المقدس شهید شد و سردار شهید «حمیدرضا نوبخت» سال ۳۷ متولد شد و  سال ۶۱ در عملیات کربلای ۸ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

«حاج خدامراد بهرامی» پدر شهیدان «یوسف و یعقوب بهرامی» نیز پس از سال‌ها چشم انتظاری بازگشت پیکر فرزند شهیدش «یوسف بهرامی» به دیدار حق شتافت. 
شهید جاویدالاثر «یوسف بهرامی» سال ۴۷ در شهر باباحیدر متولد شد و سال ۶۷ با سمت تک تیرانداز در فکه به شهادت رسید.
شهید «یعقوب بهرامی» سال ۴۸ در شهر باباحیدر متولد شد و سال ۶۵  با سمت تک تیرانداز در محور اهواز به شوشتر بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسید.

مرحومه حاجیه خانم «زهرا بخشی» مادر شهیدان «خلیل و ناصر اخوان» از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

مرحومه از شهدای شهرستان داراب در سن ۸۷ سالگی به دلیل کهولت سن و ایست قلبی دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر آن مرحومه در مراسمی با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، مردم و مسئولان در شهرستان داراب تشییع و به خاک سپرده شد.
شهید ناصر اخوان ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ در منطقه عین خوش به شهادت رسید و شهید خلیل اخوان ۱۱ شهریور سال ۱۳۶۶ در منطقه پاسگاه زید به فیض شهادت نائل آمد.

همچنین حاجیه خانم «عزت نصراصفهانی» مادر شهیدان «حسنعلی، حسینعلی و عبدالعلی کرمانی» از شهدای اصفهان در ۸۵ سالگی بر اثر بیماری و کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر پاک این اسوه صبر و مقاومت  از محله منارجنبان اصفهان به سمت امامزاده سید محمد گلزار شهیدان شهرستان خمینی‌شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشییع و به خاک سپرده شد.
شهیدان حسینعلی کرمانی در ۲۱ سالگی در منطقه فاو و عبدالعلی کرمانی در ۱۹ سالگی در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل و در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شدند. شهید حسنعلی کرمانی نیز در ۲۴ سالگی در جزایر مجنون مفقودالاثر شد و تا کنون اثری از پیکرش بدست نیامده است.

 حاجیه‌خانم «گوهر دهقانی» مادر شهیدان والامقام «محمدعلی و غلامرضا رضایی شورکی» دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع این بانوی فداکار در گلزار شهیدیه میبد برگزار و در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.
شهید محمدعلی رضایی شورکی متولد سال ۴۲ در عملیات بدر به فیض شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش پس از ۱۰ سال در سال ۷۳ تفحص و در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.
شهید غلامرضا رضایی شورکی متولد سال ۴۷ در دوران دفاع مقدس به‌ افتخار جانبازی نائل شد و  سال ۷۳ در جریان تفحص شهدا براثر انفجار مین به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha