جشنواره‌ ایران در همگرایی هنرمندان مقاومت تاثیر بسیار دارد

تهران- ایرنا- بازیگر سینمای لبنان با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌ بین‌المللی فیلم مقاومت، گفت: این جشنواره اهمیت بالایی در همگرایی هنرمندان حوزه مقاومت برای مقابله با استکبار جهانی دارد.

حسن حمدان؛ بازیگر لبنانی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به نقش مهم مقاومت در تحولات منطقه، این حوزه را دستمایه‌ای در خور توجه برای تولید فیلم سینمایی دانست و گفت: مقاومت و مجاهدت ظرفیت بالایی برای ساخت آثار سینمایی و نمایشی دارد.

وی افزود: تولید آثار با محتوای مقاومت، به نوعی ادای احترام به فداکاری و رشادت‌های مجاهدان است، به همین دلیل افرادی که در حوزه سینمای مقاومت فعال هستند در زمره مجاهدان قرار دارند.

حمدان وابستگی روح به خداوند را بالاترین سطح آزادی و آزادگی دانست و خاطرنشان کرد: امروزه به تصویر کشیدن مقاومت رزمندگان محور مقاومت، اقدامی مجاهدانه است. افرادی که بدون چشم‌داشت و با خلوص‌نیت، برای متوجه کردن قلوب به خالق و رهایی از وابستگی به هر کس و هر چیز جز او، فیلم سینمایی می‌سازند، به معنای واقعی رزمنده هستند.

این بازیگر لبنانی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌ بین‌المللی فیلم مقاومت، تصریح کرد: این جشنواره اهمیت بالایی در همگرایی هنرمندان حوزه مقاومت برای مقابله با استکبار جهانی و اهداف پلید آن مانند اشغال کشورها دارد. 

حمدان با اشاره به اقتضائات زندگی مجاهدان محور مقاومت، اظهار داشت: این افراد زندگی دوگانه‌ای دارند. این افراد ابرمردانی واقعی‌اند که در برخورد با خانواده و مردم خود سرشار از محبت اما در مقابل دشمنان بسیار خشن هستند.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد، پژوهش، تحلیل» «فیلم به معنای مطلق» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =