۶۶ هزار دانش‌آموز اردبیلی زیرپوشش تشکل بسیج دانش‌آموزی هستند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۶۶ هزار دانش‌آموز در این استان زیرپوشش تشکل بسیج دانش آموزی هستند که این میزان ۴۵ درصد از جمعیت هدف را شامل می‌شود.

به گزارش ایرنا ، احمد ناصری روز شنبه در نشست استاندار با اعضای ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی و جمعی از برگزیدگان علمی، فرهنگی و هنری و فرماندهان واحدهای مقاومت اظهارداشت: فعالیت‌های این تشکل در مدارس با هدایت ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی در زمینه‌های فرهنگی، تربیت، علمی و اخلاقی انجام می‌شود.

او با بیان اینکه به لحاظ ستادی ۲۳ حوزه مقاومت در مناطق و نواحی تشکیل شده است، تصریح کرد: این تشکل دانش‌آموزی در دوره‌های ابتدایی با نام واحد مقاومت امیدان با ۳۵۹ واحد، متوسطه اول مقاومت پوینده با ۳۲۶ واحد و متوسطه دوره دوم با نام مقاومت پیشگام با ۲۵۸ واحد فعالیت دارد.

به گفته وی ، مسابقات علمی ، طرح شهید بهنام محمدی، یاوران ولایت، یادواره شهدای دانش‌آموزی، لاله‌های روشن و طرح ملی علمدار به یاد سردار شهید سلیمانی از جمله فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین با اشاره به حضور اعضای این تشکل دانش‌آموزی در طرح کمک‌های مومنانه افزود: با توجه به نیاز اساسی آموزش و پرورش در شرایط شیوع بیماری منحوس کرونا به ابزارهای هوشمند، این تشکل پویشی بنام "نذر هوشمند" از هفته آینده شروع خواهد کرد.

ناصری با قدردانی از حمایت‌های استاندار از فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تشریح کرد: به دستور استاندار مبنی بر ساخت ۱۰۰ نمازخانه در مدارس ، در ۲ سال اخیر ۵۰ باب نمازخانه در مدارس استان احداث شده است.

وی به ایجاد اردوگاه‌های دانش‌آموزی در استان با حمایت استاندار اشاره کرد و افزود: ۵۲ هکتار به فضاهای اردوگاهی شهرستان‌های اردبیل اضافه شده و در حال تامین منابع مالی برای ایجاد تاسیسات آن هستیم.

وی همچنین بیان کرد: تمامی فعالیت‌ها در حوزه‌های پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در راستای سند تحول بنیادین انجام می‌شود و خارج از این سند برنامه خاصی برگزار نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =