رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد نسبت به شایعه افکنی در مسائل درمانی بجستان هشدار داد

گناباد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد نسبت به ایجاد موج، شایعه افکنی و ارایه اطلاعات نادرست برخی اشخاص در زمینه بهداشت و درمان شهرستان بجستان هشدار داد.

دکتر جواد باذلی عصر شنبه طی نشست خبری در بجستان گفت: برخی اشخاص با ایجاد موج چنین وانمود می کنند که گناباد سهم بجستان را در بخش بهداشت و درمان بالا کشیده است لذا ماهیت این افراد باید شناسایی شود و قبل از تبادل اخبار باید به صحت و سقم این مطالب دقت کرد.

وی افزود: اعتبارات بهداشت و درمان بجستان طی سالجاری به طور کامل محقق شده و حتی ۳۰ درصد بیشتر از سهمیه این شهرستان اختصاص یافته است و نباید با بیان مطالب غیر واقعی اطلاعات نادرست ارایه کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد ادامه داد: شهرستانهای گناباد و بجستان از نظر خدمات علوم پزشکی هیچ تفاوتی با هم ندارند 

وی گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بجستان بیمارستان ۳۲ تختخوابی با چهار تخصص و تعداد تخت مشخص مصوب شده و بر همین اساس اعتبار به این شهرستان اختصاص می یابد و تخصیص اعتبار باید بر اساس این سطح بندی باشد.

باذلی افزود: میزان حضور پزشکان متخصص در بجستان طی ۲ سال گذشته از ۱۲ روز در ماه به ۲۳ روز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تقویت بیمارستان بجستان مورد توجه خاص قرار دارد و در سفر اخیر معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوبه تجهیز بخش داخلی این بیمارستان گرفته شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: درمان بیماران کرونایی شهرستانهای گناباد و بجستان فقط در بیمارستان علامه بهلول گنابادی انجام می شود و همه سعی ما این است که بیمارستان بجستان آلوده به کرونا نشود.

دانشگاه علوم پزشکی گناباد با دو بیمارستان علامه بهلول گنابادی و آیت الله مدنی، ۱۷ مرکز سلامت، ۴۶ خانه بهداشت و ۱۵ پایگاه اورژانس مشغول ارائه خدمت به مردم شهرستان های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی است.
هم اکنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مردم این شهرستان‌ها زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =