پتروشیمی خمین ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

خمین - ایرنا - استاندار استان مرکزی گفت: واحد پتروشیمی خمین به‌عنوان یکی از کانون‌های مهم کارآفرینی در زادگاه امام راحل ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی داردو برق، گاز و آب این واحد تامین شده است.

سید «علی آقازاده» عصر روز شنبه در حاشیه بازدید از پتروشیمی خمین، افزود: انتظار می‌رود تا پایان آذر ماه جاری خوراک اولیه این واحد تامین شود و نخستین محصولات این واحد آخر امسال تولید شود.
وی با اشاره به اینکه پتروشیمی خمین به‌طور کامل با سرمایه‌گذاری بخش خصوص در خمین راه اندازی می‌شود، بیان کرد: این واحد یکی از موفق‌ترین واحدهای پتروشیمی در کشور است.
مقام عالی دولت در استان مرکزی گفت: بهره‌برداری کامل از پتروشیمی خمین برای ۴۰۰ نفر فرصت اشتغال ایجاد می‌کند و جذب نیروی انسانی در این واحد با نظارت فرماندار خمین و سازمان صمت به‌صورت گزینش و آموزش انجام می‌شود.
آقازاده اضافه کرد: ظرفیت تولیدی این واحد پتروشیمی ۱۷۵ هزار تن انواع محصول در سال است که کمک بزرگی به تامین نیاز داخل به این مواد می‌کند.
وی یادآور شد: همانطور که انتظار می‌رفت راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در زادگاه امام راحل ، این شهرستان را به‌تدریج به مرکز کاریابی و صنعتی تبدیل می‌کند.
استاندار استان مرکزی در سفر یک روزه به خمین از واحد تولید قطعات لوازم خانگی و خودروسازی این شهرستان بازدید کرد و مسکن ۳۲ واحدی مهر بهره‌برداری کرد.
خمین واقع در جنوب استان مرکزی است و  ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =