پروژه آب شیرین‌کن سیراف-جم وارد مدار تولید می‌شود

بوشهر-ایرنا- فاز  نخست پروژه آب شیرین‌کن ۲۸ هزار مترمکعبی سیراف - جم تا پایان امسال وارد مدار می شود.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استاندار بوشهر، عبدالکریم گراوند پس از بازدید از بخش های مختلف پروژه انتقال آب سیراف به جم در نشست با مدیرعامل شرکت آبفای کشور و معاون وزیر نفت افزود: بخشی از منابع اعتباری طرح انتقال آب سیراف به جم از سوی وزارت نیرو تامین و پنج میلیارد تومان نیز به قرارگاه خاتم‌ الانبیا مجری این پروژه پرداخت می‌شود تا پروژه دچار وقفه نشود.

وی بیان کرد: با تامین پیش‌ پرداخت‌های این پروژه از سوی وزارت نفت، در اجرای این پروژه تسریع و با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه پیش بینی می‌شود تا پایان امسال فاز نخست  خط انتقال آب سیراف -جم وارد مدار شده و آب آشامیدنی در اختیار مردم شهرها و روستاهای جم و مجموعه نفت در این شهرستان قرار می‌گیرد.

گراوند ادامه داد: با وارد مدار شدن فاز نخست  خط انتقال آب سیراف - جم  ۱۲۰ لیتر در ثانیه آب تامین و به شبکه آب شهرستان جم منتقل می‌شود.
وی افزود: با بهره‌برداری کامل این پروژه ۶۰۰ لیتر در ثانیه آب تولید و به شهرستان جم انتقال می‌یابد.

گراوند استاندار بوشهر به همراه فلاحتیان معاون وزیر نفت و جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور  و حجت الاسلام احمدی نماینده مردم کنگان، عسلویه، جم و دیر و جمعی از مدیران استانی، امروز از پروژه خط انتقال آب سیراف به جم و ایستگاه های مربوط به این پروژه بازدید کردند.
ایستگاه های ۶ گانه مربوط به پروژه خط انتقال آب سیراف به جم مورد بازدید مسئولان ذکر شده قرار گرفت و بعد از آن نشست جمع بندی مربوط به تسریع در اجرای پروژه انتقال آب سیراف به جم در فرمانداری جم تشکیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها