آغاز عملیات اجرایی فاز اول بوستان ایرانیان در منطقه ۱۹ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ اعلام کرد: عملیات اجرایی فاز نخست بوستان ۱۸۰ هکتاری ایرانیان در این منطقه بزودی آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی روز شنبه در نشست با هیات رئیسه و دبیران شورایاری محلات گفت: به منظور احداث ۱۴ هکتار از این بوستان در فاز نخست، پیمانکار مربوطه توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز تعیین شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی همچنین به آغاز طرح مقابله با آتش افروزی ها طبق تجربه سال گذشته اشاره و بیان کرد: این طرح در قالب تشکیل تیم های ویژه از ساعت ۲۰ هرشب با هدف کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست در حال انجام است و در همین راستا نیز با گاراژهای متخلفی که اقدام به آتش افروزی می کنند برخورد جدی خواهد شد.

توکلی گفت: رعایت نظافت توسط اصناف با هدف کاهش جانوران موذی در معابر و نهرها از دیگر مباحث مطرح شده توسط شهردار منطقه بود که به همین منظور نیز طرح ویژه ای توسط معاونت خدمات شهری در قالب صدور اخطار به اصناف متخلف و پلمب محل فعالیت آنها در صورت عدم توجه به اخطارها اجرا می شود.

شهردار منطقه ۱۹ همچنین از رفع سد معبر اصناف خبر داد و افزود: طی طرح ضربتی به اصناف مستقر در معابر اصلی، اخطارهایی با مهلت ۴۸ ساعت توسط یگان حفاظت ابلاغ می شود و پس از آن نیز معبربان ها اقدام به جمع آوری زوائد فیزیکی بصورت شبانه روزی خواهند کرد.

وی در بخش دیگری در خصوص رسیدگی به وضعیت سراهای محلات بیان کرد: احصاء مطالبات این اماکن از جمله بازآماد سیستم گرمایشی، رفع نواقص آسانسورها و دستگاه های خودپرداز در دستور کار حوزه اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.

پیگیری احداث پارکینگ همجوار بوستان مطهری در محله عبدل آباد، اصلاح هندسی تقاطع خیابان مهران و شهید صادقی در ناحیه ۲ و پیگیری تأمین روشنایی خیابان مهر آرا از اداره برق از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومتر مربع در جنوب شهر تهران واقع شده که با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است.

این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می‌شود؛ ‌ منطقه ۱۹ تهران از بافتی قدیمی برخوردار است و شامل محله‌های متعددی است.

منطقه ۱۹ دارای ۵ ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محلات این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجر پزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش  همگانی خودرو از مکان های شاخص در این منطقه است.

منطقه ۹ با آمادگی کامل به مقابله با بارش های می رود

معاونت خدمات شهری معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ تمهیدات لازم را در راستای مقابله با آبگرفتگی های ناشی از نزولات جوی را در دستور کار قرار داد.

مصطفی دینی سرپرست  عنوان کرد: باتوجه به آغاز فصل بارش ها، منطقه ۹ با لایروبی انهار روباز و بسته، مسیل ها و قنوات با آمادگی کامل به مقابله با آب ماندگی ها در مبادی و شریان های ورودی شهر تهران رفته است.

وی افزود: در همین راستا و طی برنامه ریزی های انجام شده نسبت به لایروبی و پاکسازی کانال ها و انهار سرپوشیده، براساس برنامه زمان بندی شده به صورت مستمر و روزانه بدون وقفه اقدام شده است.

معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ تاکید کرد: تیم های اجرایی خدمات شهری منطقه و نواحی این آمادگی را دارند تا در ۵ نقطه آبگیر شناسایی شده در حین و بعد از بارندگی اقدامات لازم را به منظور تسهیل در تردد شهروندان در اسرع وقت انجام دهند.

وی با اشاره  به تمهیدات پیشگیرانه در خصوص کانال معراج عنوان کرد: احداث و راه اندازی کانال عزیزی و عملیات عمرانی، راهکاری به منظور خروجی آب در ابتدای جاده شهید لشگری به کانال معراج است که در دست اقدام است.

دینی سرپرست به تجهیزات منطقه ۹ در فصل بارش اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۱ هزار کیسه شن و نمک و ۶ هزار گونی سنگری به منظور مقابله با بروز سیلاب در انهار و مسیل ها، ٦٠ مخزن شن و نمک در نواحی، تهیه و تدارک بیش از ۳۰۰ تن شن و نمک در ٤ سایت برف روبی آماده شده، ضمن آن که نظافت و لایروبی بیش از ۲۹ هزار متر از انهار روباز و روبسته در راستای خدمت به شهروندان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، منطقه ۹ شهرداری تهران در غرب شهر تهران قرار دارد، این منطقه از ۲ ناحیه تشکیل شده و دارای هشت محله است که ناحیه یک شامل سه محله و ناحیه ۲ شامل پنج محله است.

خیابان آذری، مهرآباد شمالی و جنوبی، ۳۰ متری جی، یافت‌آباد، ۲۰ متری شمشیری، ۲۱ متری جی، بلوار استاد معین، تهرانسر و پل ساوه از محله‌های منطقه ۹ است و فرودگاه مهرآباد، پادگان جی، پارک المهدی از مهمترین اماکن این منطقه به شمار می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =