معاون استاندار کرمان : وضعیت کرونا در ۶ شهر کرمان همچنان بحرانی است

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از بیماری کرونا ، گفت: وضعیت ۶ شهرستان استان همچنان فوق حاد است.

محمد صادق بصیری روز شنبه در نشست استانی ستاد کرونا افزود: محدودیت‌هایی اعمالی هفته گذشته در شهرهای کرمان، بافت، زرند، بردسیر، سیرجان و رفسنجان همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به بالا رفتن فوت افراد مسن بر اثر ابتلا به کرونا تصریح کرد:  باید مواظب این گروه سنی باشیم و در همین راستا طرح‌هایی برای سالمندان در دست اجرا داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمان بیان کرد: مردم از مراجعات غیرحضوری به ادارات خودداری کنند و کارمندان نیز موظف به دورکاری طبق بخشنامه هستند.

وی تاکید کرد: دور کاری کارمندان در استان به صورت یک روز در میان خواهد بود و اداراتی که ماموریت‌های ویژه پدافندی، امدادی، امنیتی و تعزیراتی دارند به طور استثنا می توانند از تیم‌های عملیاتی استفاده کنند.

بصیری تصریح کرد: مصوبات بسیار خوبی در ستاد کرونا استان داریم،  اما در اجرا این مصوبات به خوبی عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: برخی از تصمیمات مشکلاتی در مسیر اجرای آنها وجود دارد که باید آنها را رفع کنیم و همچنین برای اجرا به همکاری مردم نیاز داریم که باید همراه با اقناع مردم باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمان گفت: نظارت ها برای تعطیلی اصناف که مشمول محدودیت ها می شوند باید جدی انجام شود و به اقتصاد اصناف خرد نیز کمک شود.  

براساس این گزارش هم اکنون در بیمارستان های استان کرمان ۵۸۰نفر مبتلا به کرونا بستری هستند و از ابتدای شروع این بیماری تاکنون یکهزار و ۱۶۰نفر در این استان بر اثر کرونا جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =