تولید ۴۵۰ خودروی سنگین در خمین هدفگذاری شد

خمین - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: تولید ۴۵۰ خودروی سنگین و نیمه سنگین ون، مینی بوس و میدل باس با نام تجاری جک تا پایان سال جاری در واحد خودروسازی خمین هدفگذاری شده است.

سید «علی آقازاده»عصر روز شنبه در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی خمین در جمع خبرنگاران، افزود: پیش بینی می‌شود تولید خودروهای سواری و سبک نیز از سال ۱۴۰۰ در این واحد آغاز شود.
وی بیان کرد: واحد خودروسازی خمین یکی از قطب‌های صنعتی این شهرستان است که سال‌ها به‌دلیل تحریم متوقف مانده بود.
مقام عالی دولت در استان مرکزی اظهار داشت: کشور به ماشین سنگین و نیمه سنگین نیاز دارد و انتظار می‌رود واحد خودروسازی خمین این نیاز را برای نخستین بار در داخل کشور تامین کند.
آقازاده با اشاره به بازدید از واحد تولیدی قطعات لوازم خانگی در شهرک صنعتی خمین گفت: این واحد با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال به‌طور کامل آماده بهره‌برداری است.
وی تصریح کرد: این واحد صنعتی به‌دلیل تحریم ها با مشکل تامین مواد اولیه مواجه است و انتظار می‌رود تا یک ماه آینده این مشکل حل شود.
استاندار استان مرکزی افزود: بهره‌برداری از این واحد برای ۷۵ نفر به‌صورت ثابت و ۲ برابر این تعداد به‌صورت غیر ثابت فرصت اشتغال ایجاد می‌کند.

آقازاده با اشاره به بهره برداری از ۳۲ واحد مسکونی مهر در خمین اضافه کرد: از شمار سه هزار و ۶۰ واحد مسکونی مهر در ۱۵ سال اخیر در این شهرستان ، ۶۵۰ واحد مسکونی مهر در مدت سه سال تکمیل و تحویل صاحبان آن‌ها شده است.

وی گفت: ۴۸ واحد مسکونی دیگر باقی مانده است که میانگین پیشرفت فیزیکی آن‌ها ۹۵ درصد است و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری تکمیل و تحویل شوند.

۱۶۰ واحد تولیدی، صنعتی و معدنی در خمین فعال است که حدود ۲ هزار نیروی انسانی در آن‌ها فعالیت دارند.
  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =