ناجا آمادگی خود را در پدافند غیرعامل به حداکثر رساند

تهران - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری گفت: زندگی، امنیت، آرامش و آسایش مردم با خدمات پلیس مرتبط است، بنابراین ناجا با شایستگی تمام تلاش کرده آمادگی خود را در موضوع پدافند غیر عامل به حداکثر ممکن برساند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به هشتم آبان ماه، سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای تشکیل سازمان پدافند غیر عامل که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پدافند غیر عامل ثبت شده است، افزود: نیروی انتظامی در بین سایر نیروهای مسلح در موضوع پدافند غیر عامل از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: ناجا از گذشته های دور تاکنون همواره در معرض تهدید دشمنان قرار داشته و دارد، وظیفه ما ایجاب می کند با توجه به شرایط حاکم، آموزش های لازم، مستمر و مناسب را به منظور کسب آمادگی برای مقابله با انواع هجمه‌های نرم و سخت دشمن در دستور کار قرار دهیم.

سردار معصوم بیگی افزود: از آنجایی که پلیس پیشگیری در خط اول و مقدم خدمتگزاری به مردم قرار دارد، برنامه های پدافند غیر عامل این پلیس نیز متناسب با ماموریت های آن برنامه ریزی شده است.

وی به نقش محوری و اساسی پلیس پیشگیری در به کارگیری اصول پدافند غیرعامل در ماموریت ها و اتخاذ رویکرد پیشگیرانه اشاره و خاطرنشان کرد: پلیس پیشگیری به منظور کاهش آسیب پذیری مردم، اماکن و تأسیسات در مقابل حربه‌های دشمنان نقش محوری در برقراری نظم و امنیت دارد به همین منظور رعایت و عمل به اصول پدافند غیر عامل در اولویت کاری این پلیس تخصصی قرار دارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه پدافند غیرعامل عنصری مهم در جهت ایجاد امنیت پایدار و از ضرورت‌های حال حاضر کشور است، گفت: ایران قوی نیازمند مقاومت فعال و تاب آوری حیرت انگیز مردم و مسئولان در برابر تهدیدات دشمنان است.

معصوم بیگی گفت: با توجه به انواع تهدیدهای نوین در جهان نیاز به برخورداری از امنیت پایدار بیش از پیش احساس می شود لذا پدافند غیر عامل، همراهی و همگامی مردم و مسئولان از عناصر مهم در جهت ایجاد و تثبیت امنیت پایدار است.

وی با تاکید بر اینکه پدافند غیر عامل از ضرورت های قطعی و اجتناب ناپذیر کشور در مقابل تهدیدات است، افزود: اگر در زمینه پدافند غیر عامل بتوانیم موفق عمل کنیم این مهم در قالب عنصر «بازدارندگی» در مقابل تهدیدات دشمن نقش آفرین خواهد بود.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: پدافند غیر عامل به ما کمک خواهد کرد تا در صورت بروز سوانح، حوادث و یا بروز تهدیدات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میزان پایداری خود را ارتقاء دهیم تا خسارت های احتمالی به حداقل برسد. رئیس پلیس پیشگیری ناجا عنوان کرد: زمانی که حادثه‌ای رخ می دهد یا تهدیدی علیه نظام شکل می گیرد همه ارگان‌ها وظیفه دارند در میدان عمل حاضر باشند و از تمامیت مردم و نظام دفاع کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به سه فرمایش مهم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهمیت پدافند غیر عامل گفت: معظم له با بیان اینکه «همه ما موظف هستیم نظام را به شکل پیراسته، خالص و سالم حفظ کنیم و به همان شکل به امام عصر(عج) تحویل دهیم» در واقع اهمیت حفظ نظام را ترسیم و تاکید فرموده اند. همچنین با بیان اینکه «اگر محافظت غیر نظامی (پدافند غیر عامل) نباشد تمامی دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی  به هدر می رود» در واقع محافظت غیر نظامی را همتراز تمامی دستاورد های نظام و لازمه حفظ آنها قلمداد کرده اند و فرمایش سوم ایشان در خصوص این مهم است که پدافند غیر عامل همچون شعله فراگیر شود و همه افراد کشور آن را به عنوان ضامن بقای نظام و یک محل مناسب برای بقا، استمرار و تداوم حرکت خروشان انقلاب اسلامی درهمه ابعاد اعمال کنند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه اهمیت پدافند غیر عامل برای  امنیت کشور ایجاب می کند تا آحاد ملت نسبت به موضوع پدافند غیر عامل حساس باشند، اظهار امیدواری کرد: همانگونه که در دوران هشت سال دفاع مقدس و چهل سال گذشته در مقابل فراز و نشیب های متعدد مقاومت کرده و پیروز شده ایم، همچنان با مقاومت فعال و  افزایش تاب آوری و عمل به اصول و مبانی بنیادین پدافند غیر عامل جامعه را در برابر بحران های احتمالی بیمه و ایران اسلامی را همچنان قدرتمند حفظ کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =