۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 1450
کد خبر: 84094396
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۶۰ نفر از پرسنل بیمارستان پلدختر به کرونا مبتلا شدند

خرم‌آباد - ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت:تاکنون ۶۰ نفر از پرسنل بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

"علی صفدر سیاوشی" روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخشی از پرسنل مبتلا به کووید ۱۹ هم اکنون دوره قرنطینه را طی می کنند و در نقاهتگاه بسر می برند.

وی افزود: تعدادی از پرسنل بیمارستان پلدختر که پیش از این به ویروس کرونا مبتلا شده بودند پس از بهبودی به چرخه کار بازگشتند.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر همچنین گفت: ظرفیت بخش کرونا بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان تکمیل و هم اکنون تعدادی از بیماران کرونایی به ناچار در بخش اورژانس بستری هستند.

وی افزود: بیمارستان امام خمینی (ره) با کمبود دستگاه اکسیژن ساز مواجه است و این مشکل خدمات دهی به بیماران سخت تر کرده است .

سیاوشی  یادآورشد: با توجه به این که پلدختر جز شهرهای فوق پرخطر کرونایی کشور قرارگرفته و هر روز شاهد افزایش آمار قابل توجه تعداد مبتلایان هستیم بنا براین براساس قانون و دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا و برای حفظ سلامت مردم محدودیت هایی در سطح شهرستان تا اطلاع ثانوی اعمال شده که همکاری و همراهی مردم را می طلبد.

وی با ابراز نگرانی از روند افزایشی مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان پلدختر افزود: کنترل  کووید – ۱۹  نیازمند مشارکت و همراهی مردم به ویژه در خودداری از تجمع و مراسم های عروسی و عزا و اهتمام جدی اصناف و بازاریان است .

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر ، برگزاری تجمع به ویژه عروسی ها را علت اصلی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در پلدختر دانست و یادآورشد: متاسفانه علی رغم هشدارهای جدی شبکه بهداشت و درمان و ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان و اعمال محدودیت ها، اما  برخی افراد اقدام به برپایی مراسم های عروسی و عزا می کنند که این سلامت جامعه را در شرایط بحرانی به شدت تهدید می کند.

سیاوشی از مردم خواست برای حفظ سلامت خود ، خانواده و جامعه در رعایت پروتکل های بهداشتی و اعمال محدودیت ها تا رسیدن به شرایط عادی با کادر درمان و ستاد مبارزه با کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =