دومین مرحله عملیات الحشد الشعبی علیه داعش در استان دیاله آغاز شد

بغداد - ایرنا - دومین مرحله عملیات گسترده نیروهای سازمان «الحشد الشعبی» عراق در استان «دیاله» در شرق این کشور برای پاکسازی باقیمانده‌های تروریستهای «داعش» آغاز شد.

به گزارش ایرنا، «محمد التمیمی» از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق امروز (شنبه) گفت: مرحله دوم عملیات «الخیلانیه» با مشارکت الحشد الشعبی و ارتش و نیروهای ویژه پلیس در پنج منطقه در شمال و شرق استان دیاله علیه تروریستها آغاز شد.

وی افزود: این مرحله از عملیات از منطقه «الزور» تا  اطراف باغستان‌های ناحیه «شروین» در بخش «المنصوریه» و نیز در منطقه «الوقف» حد فاصل باغستان‌های روستاهای «المخیسه، ابو کرمه» و روستاهای نزدیک آنها هم اکنون در حال اجرا است.

التمیمی گفت: با توجه به ناهمواری و صعب العبور بودن منطقه، این عملیات با پشتیبانی هوانیروز ارتش صورت می‌گیرد. بقایای گروه تروریستی داعش از این مناطق برای مخفی شدن و مقرهای مخفی خود استفاده می‌کنند.

نخستین مرحله این عملیات دیروز اجرا شد و نیروهای مشترک عراقی 12 روستا در شمال و شرق دیاله به ویژه در اطراف منطقه «المقدادیه» را پاکسازی کرده و مقرهای تروریستها را منهدم کردند.

این عملیات درپی آن آغاز شد که عناصر گروه تروریستی داعش چهار روز پیش یکی از شیوخ دامدار عراقی را در ناحیه «الخیلانیه» در اطراف منطقه المقدادیه در استان دیاله ربوده و سرش را از تن جدا کردند.

باقیمانده‌های گروه تروریستی داعش سپس جسد این دامدار را بمب‌گذاری کردند و هنگامی که برخی اهالی به محل پیکر او رسیده و قصد داشتند تا آن را از روی زمین برداشته و با خود ببرند، بمب در بدن این قربانی منفجر شد. در این انفجار سه نفر کشته و ۲ نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

با وجود عملیات مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست‌های داعش انجام می‌دهند، عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =