ولایتی: هتک حرمت پیامبر (ص) نشانه سقوط دیپلماسی فرانسه است

تبریز - ایرنا - مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین ‎الملل گفت: هتک حرمت پیامبر (ص) در فرانسه حاکی از سقوط دیپلماسی در این کشور اروپایی است.

دکتر علی اکبر ولایتی روز شنبه در ارتباط ویدیویی با آیین ملی نکوداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی در تبریز اظهار کرد: فرانسه، دیگر آن کشور سابق نیست که روسای جمهورش نقش مهم در جهان و متانت و ادب داشتند، بلکه رئیس جمهور کنونی دنباله رو صهیونیست‌ها است و این کارها را برای خوش خدمتی به اسرائیل غاصب انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: چنین رفتارهایی باعث شده است تا امانوئل مکرون منفور  جهان اسلام شود و اگر به این رویه ضد اسلامی اش ادامه دهد، جهان اسلام فرانسه و رئیس جمهورش را سر جای خودش می‌نشاند چرا که مسلمانان مقابل این اهانت خواهند ایستاد.

دکتر ولایتی با تاکید بر نقش آذربایجان شرقی در تاریخ ایران گفت: آذربایجان نقش مهمی در تاریخ و باز تعریف ایران و تثبیت مرزهای کشور در طول تاریخ بسیار مهم کشورمان دارد.

وی با بیان اینکه هیچ بخشی از ایران در طول تاریخ به اندازه‎ آذربایجان در معرض آسیب همسایه‌ها نبود، خاطرنشان کرد: آذربایجانی ها در زمان حمله مغول‌ها، عثمانی و حضور فرقه‌های ناباب دست نشانده مثل دموکرات، نقش مهمی در حفاظت از اسلام ایفا کردند و در انقلاب‎های مشروطه و انقلاب اسلامی ، پرچمدار بودند و علمای آذربایجان در این بین نقش مهمی داشتند.

دکتر ولایتی اضافه کرد: شهدا و علمای آذربایجان مانند علامه طباطبایی، شهید قاضی و شهید آیت الله سید اسدالله مدنی نقش مهمی در پیشتازی آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در ترویج تشیع داشتند و شهید باکری و دیگر شهدای این خطه در دفاع از انقلاب و کشور پیشقدم بودند.

وی در ادامه با اشاره به درگیری‌های اخیر ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت: امیدواریم که هر چه زودتر آنچه که فتنه‎گران بین‎المللی در منطقه قفقاز جنوبی ایجاد کرده اند باطل شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‎الملل اظهار امیدواری کرد: با راه حلی سیاسی دست کسانی که بیرون از منطقه نقش مهمی در فتنه انگیزی دارند، کوتاه شود .

 این همایش به صورت آنلاین در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار و در پایان از سردیس آیت الله شهید قاضی طباطبایی رونمایی شد.

آیت الله قاضی طباطبایی امام جمعه تبریز در روز دهم آبان ماه سال ۱۳۵۸ به دست تروریست‌های گروهک فرقان در محراب نماز به شهادت رسید و افتخار نخستین شهید محراب را از آنِ خود کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =