استاندار : مشکلی برای تامین کالاهای اساسی در قزوین وجود ندارد

قزوین- ایرنا- استاندار قزوین با بیان اینکه چند قیمتی بودن گوشت قرمز در بازار قابل قبول نیست، گفت: در حال حاضر مشکلی برای تامین کالاهای اساسی در این استان وجود ندارد و برنامه ریزی لازم برای توزیع اقلام مورد نیاز از طریق اصناف اندیشیده شده است.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار ، به نقش مهم تصمیمات این ستاد در کنترل قیمت کالاهای اساسی و تامین نیازهای ضروری مردم اشاره کرد و افزود: تمامی مصوبات این ستاد باید به بهترین شکل ممکن اجرا شده و با متخلفان طبق ضوابط و قوانین، برخورد شود.
وی اظهار داشت: با توجه به افزایش بالای قیمت گوشت در استان برای تنظیم و تعادل قیمت باید از خروج دام زنده جلوگیری شود و این ممنوعیت تا متعادل شدن قیمت‌ها باید ادامه یابد.
جمالی پور تصریح کرد: لازم است سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی معیاری مشخص برای سنجش قیمت گوشت در نشست‌های کارگروه تنظیم بازار استان ارایه دهند تا بتوان بررسی درستی در خصوص افزایش یا کاهش قیمت‌ها نسبت به سایر استان‌ها داشت.
نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: تامین نیازهای غذایی مردم جزو اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی است و باید زمینه مساعد برای افزایش تولید و کاهش قیمت تمام شده دام و طیور فراهم شود.
وی با بیان  اینکه اقلام مورد نیاز مردم باید از طریق اصناف و فروشگاههای بزرگ توزیع شود، افزود: اصناف و بازاریان نقش اساسی در توزیع اقلام مورد نیاز مردم  و آرامش بازار برعهده دارند.
جمالی پور با ببان اینکه نباید قفسه های فروشگاههای بزرگ خالی از اجناس باشد، خاطرنشان کرد: کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان عرضه می شود.
وی تاکید کرد: همراهی بازار با سیاست های دولت می تواند مشکلات مردم را حل و فصل کند.
جمالی پور با اشاره به کارشکنی ها و تلاش دشمنان در اِعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی به ملت ایران از  صاحبان صنوف و بازاریان خواست همراهی بیشتری با مردم داشته باشند.
استاندار قزوین افزود: مسوولان و مدیران باید با ارائه طرح های موثر و عملیاتی از اِعمال فشارهای مضاعف به مردم بویژه اقشار آسیب پذیر یاری گر باشند.
جمالی پور با بیان اینکه نظارت بر بازار باید دائمی باشد، افزود: تعزیرات باید ایفای نقش جدی‌تری داشته و دادستانی اگر لازم باشد در بحث گران فروشی و احتکار ورود جدی‌تری داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =