روز ملی پارالمپیک با اهدای ۸ هزار بسته ورزشی به دانش آموزان استثنایی

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: ۸ هزار و ۶۵۰ بسته ورزشی از سوی کمیته ملی پارالمپیک به دانش آموزان مدارس استثنایی و ورزشکاران تحت پوشش سازمان بهزیستی تقدیم شد.

به گزارش روز شنبه سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ سید جواد حسینی در سیزدهمین دوره گرامیداشت روز ملی و هفته پارالمپیک در مجموعه ورزشی انقلاب ضمن تقدیر از کمیته ملی پارالمپیک به خاطر این هدایا اظهار داشت: فدراسیون ورزش های معلولین از سال ۱۳۵۷ آغاز بکار کرد و از سال ۱۳۵۸ این فدراسیون با نام  فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فعالیت خود ادامه داد و از سال ۱۳۸۲ هر ساله مراسم روز ملی پارالمپیک برگزار می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت های ورزشی دانش آموزان استثنایی گفت: سال گذشته ۱۵ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در گروه های ۷ گانه از بین ۱۵۲ هزار دانش آموز استثنایی  درمسابقات ورزشی از سطح مدرسه تا کشور شرکت کردند و هر ساله این مسیر با پویایی تداوم خواهد داشت.

حسینی یکی از از ساحت های مهم ۶ گانه تعلیم و تربیت را ساحت تربیت بدنی و سلامت دانست و گفت:  این ساحت یکی از ساحت های مهم در تحرک بدنی، سلامت، نشاط، عزت نفس و خود پنداری مثبت است که بر کیفیت بخشی به زندگی دانش آموزان و ۵ ساحت دیگر اثر مستقیم دارد.

وی افزود: فعال کردن کانون های ورزشی درون مدرسه ای، برگزاری و توسعه کمی و  کیفی ورزش ها، تعریف حداقل یک ورزش حرفه ای برای هر یک از گروه های هفتگانه تحت پوشش، استاندارد سازی ورزش ها، استاندارد سازی منابع و تجهیزات ورزشی از جمله فعالیت هایی است که در آموزش و پرورش استثنایی برای سلامت و نشاط دانش آموزان در حال انجام است.

وی با اشاره به روز ملی پارالمپیک اظهار کرد: دانش آموزان با نیازهای ویزه بیش از سایر دانش آموزان به ساحت تربیت بدنی نیاز دارند و  این روز  گامی در جهت شناسایی استعدادها، تحرک بدنی و افزایش کیفیت زندگی دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

حسینی افزود: برای ارتقای کیفیت فعالیت های ورزشی در سال جاری ۳۷۰ سالن ورزشی دویست متری درون مدرسه ای در مدارس استثنایی احداث خواهد شد و اتاق بازی نیز در تمامی مدارس دانش آموزان با آسیب بینایی مستقر خواهد شد.

وی در پایان گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در قالب نهضت توان افزایی مجموعه تجهیزات ورزشی که دانش آموزان استنثنایی نیاز دارند را به کمک سایر دستگاه ها فراهم کنیم تا شاهد تحرک، نشاط، تندرستی و سلامت بیش از پیش این دانش آموزان باشیم 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =