۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۵
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84094338
۰ نفر

برچسب‌ها

الحشد الشعبی: انفجار در جنوب عراق ناشی از حمله پهپادی بود

ایرنا - بغداد - مسئول دفتر نمایندگی سازمان «الحشد الشعبی» در استان «المثنی» در جنوب عراق گفت که بر اساس اطلاعات اولیه، انفجار امروز (شنبه) خط لوله انتقال گاز در این استان ناشی از حمله پهپادی بوده است.

به گزارش ایرنا، صبح امروز انفجار خط لوله گاز در شمال استان المثنی به جان باختن دستکم سه نفر از جمله یک نیروی سازمان الحشد الشعبی و دو کودک و آسیب دیدن 28 نفر دیگر از جمله پنج نیروی دیگر این سازمان منجر شد.

سازمان الحشد الشعبی عراق پیش از این با تایید این خبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این انفجار خط انتقال گاز در مسیر اتوبان بین‌المللی در شمال استان المثنی، یک نفر از نیروهای الحشد الشعبی که نگهبان یکی از مقرهای «تیپ ۴۴ » الحشد الشعبی بوده، جان باخته و پنج نفر دیگر از آنها دچار سوختگی شدند.

در همین پیوند، «یاسر عبدالامیر» مسئول نمایندگی سازمان الحشد الشعبی در استان المثنی ظهر امروز گفت: اطلاعات اولیه حکایت از آن است که انفجار عمدی بوده است.

به نوشته خبرگزاری «العهد نیوز» عراق، عبدالامیر تصریح کرد: انفجار عمدی و بوسیله یک پهپاد صورت گرفته که یک مقر تیپ 44 الحشد الشعبی در نزدیک لوله گاز در منطقه «مسیعیده» در شمال استان المثنی را هدف قرار داد.

وی افزود: در جریان تخلیه آسیب دیدگان، از برخی از آنها درباره آنچه اتفاق افتاده سوال شد و تعدادی از آنها تایید کردند که صدای یک پهپاد را قبل از وقوع انفجار شنیده‌اند.

عبدالامیر اشاره کرد که آنها منتظر نتایج تحقیقات درباره این حادثه از طرف مراجع ذیربط هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =