۵۳۵ پرونده تسهیلات مقاوم سازی در بانک‌های قزوین تشکیل شده است

قزوین - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین با اشاره به تشکیل ۵۳۵ فقره پرونده جهت تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی طی ۲ ماه گذشته در بانک‌های استان، گفت: تاکنون ۱۰۸ متقاضی مرحله نخست تسهیلات خود را نیز دریافت کرده‌اند.

اصغر گونجی بعدازظهر شنبه در جلسه بررسی مشکلات تسهیلات مقاوم سازی و ساخت و سازهای روستایی استان، افزود: سال گذشته از مجموع سه هزار و ۸۹۰ سهمیه تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی استان، سه هزار و ۲۷۷ متقاضی به بانک‌های عامل معرفی و در نتیجه ۲ هزار و ۷۹۶ مورد آنها مورد پذیرش قرار گرفته و ۲ هزار و ۲۵۷ پرونده نیز منجر به عقد قرارداده شدند.

به گفته وی، از این تعداد یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی با استفاده از تسهیلات بانکی دولت مقاوم‌سازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

گونجی با اشاره به تخصیص سهمیه چهارهزار واحدی مقاوم سازی منازل روستایی استان در سال جاری، اظهار داشت: بانک‌های تجارت با ۶۰۰، رفاه کارگران ۸۰۰، سپه ۳۲۰، صادرات ۶۲۰، مسکن ۵۹۰، ملت ۴۵۰ و ملی با ۶۲۰ واحد، هفت بانک عامل برای ارایه این نوع تسهیلات در استان قزوین در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مقاوم سازی‌های مسکن روستایی صورت گرفته در سال‌های گذشته این استان، تصریح کرد: زلزله هفته گذشته آوج یکی از آزمون‌های خوب بنیاد در حوزه مقاوم سازی روستاهای منطقه بود که با کمترین میزان خسارت‌ها طی دهه‌های گذشته با آن روبرو بودیم. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین یادآور شد: یکی از مشکلات این نهاد در ارایه تسهیلات بانکی به متقاضیان استفاده از تسهیلات مقاوم سازی، قبول نکردن ضامن متقاضیان از سوی بانک‌ها به صورت سفته زنجیره‌ای است که در صورت رفع این مشکل، شاهد استقبال بیشتر روستاییان از این نوع تسهیلات خواهیم بود.

استان قزوین دارای ۸۴۳ روستا و ۹۳ هزار و ۲۴۶ واحد مسکونی روستایی هست که حدود ۵۰ درصد آن مقاوم سازی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =