شهرستان درگز خراسان رضوی در وضعیت سیاه کرونایی است

مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز گفت: شرایط شهرستان درگز از نظر شیوع کرونا فوق بحرانی و در وضعیت سیاه قرار دارد.

علیرضا سلیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد مبتلایان و بستری شدگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ و تعداد فوتی های ناشی از این بیماری در درگز بسیار زیاد است.
وی ادامه داد: نتیجه آزمایش بیش از ۷۰ درصد بیماران دارای علایم مشکوک به کرونا در این شهرستان مثبت است و هم اکنون ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ۹۶ تختخوابی امام خمینی (ره) درگز بستری هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز گفت: محدودیت های کرونایی از پنجم آبان ماه در این شهرستان اعمال شده که با پیگیری های فرماندار طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا یک هفته دیگر تمدید شده است.
وی افزود: بررسی های میدانی نشان می دهد در پی فرهنگ سازی و آموزشهای ارائه شده هم اکنون افزون بر ۹۰ درصد مردم درگز از ماسک استفاده می کنند.
سلیمی عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صف های نانوایی را یکی از چالشهای این شهرستان در مقابله با کرونا عنوان کرد و ادامه داد: طبق تدابیر اتخاذ شده با همکاری بسیج، رعایت پروتکل های بهداشتی در این زمینه افزایش خواهد یافت.
وی گفت: هم اکنون رفت و آمدها در درگز کنترل شده، بطوریکه مردم برای کارهای ًضروری از خانه خارج می شوند و همچنین رفت و آمدها از روستاها به شهر کاهش یافته است.
مرکز شهرستان ۷۵ هزار نفری درگز در ۲۵۴ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.
درگز مرکب از چهار بخش مرکزی، لطف‌آباد، چاپشلو و نوخندان، ۱۳۹ روستا دارد. ۳۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.
درگز از شمال هم مرز با کشور ترکمنستان است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶۱۲ هزار و ۷۷۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۳۸۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در کشور به ۳۴ هزار و ۸۶۴ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۸۱ هزار و ۹۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =