ورزشکار قمی قهرمان مسابقات الکترونیکی غرب آسیا شد

قم – ایرنا - مرتضی محمدی در مرحله اول رقابت های جهانی بازی‌های الکترونیکی با شکست حریفان خود، ضمن قهرمانی در منطقه غرب آسیا به مرحله نهایی  این رقابت ها راه یافت.

رئیس کمیته ورزش های الکترونیکی هیات ورزش همگانی قم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اعلام کرد: این ورزشکار قمی در رشته فوتبال الکترونیک به مصاف حریفان خود از کشور های امارات متحده عربی، ازبکستان، قرقیزستان و قزاقستان رفت و توانست با پیروزی در بازی نهایی بعنوان نفر اول منطقه غرب آسیا به جمع ۱۶ نفر مرحله نهایی صعود کند.

سید محمود رضوی ادامه داد: ورزشکاری از تهران سال گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات الکترونیکی جهان شد که این ورزشکار قمی با شکست این حریف قدرتمند در مسابقات کشوری و انتخاب به عنوان نماینده کشورمان در مسابقات حهانی، راه همواری تا قهرمانی جهان در این رشته ورزشی دارد.

رضوی افزود: مسابقه قهرمانی غرب آسیا به عنوان مرحله اول مسابقات جهانی بازی های الکترونیکی روز جمعه نهم آبان ماه جاری به صورت آنلاین میان قهرمانان پنج کشور غرب آسیا برگزار شد که با توجه به مشکلات فنی برج میلاد به عنوان محل تعیین شده برای وزشکار قمی، این ورزشکار در باشگاه شمشاد قم به صورت آنلاین به مصاف حریفان خود رفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسابقات بازی‌های الکترونیکی به عنوان یکی از رشته های بازیهای آسیایی۲۰۲۲ و نیز المپیک پاریس انتخاب شده است، این ورزشکار قمی این شانس را دارد تا با درخشش در سطح جهانی و حفظ جایگاه خود در سطح ملی اولین سهمیه المپیک قم و ایران در این رشته را کسب کند.

رئیس کمیته ورزش های الکترونیکی هیات ورزش همگانی قم، با اشاره به ظرفیت رشته ورزش های الکترونیکی در قم گفت: همواره  قم یکی از استان‌های قوی در این رشته بوده و مسابقات استانی  با استقبال گسترده مواجه شده‌است

انجمن ورزشهای الکترونیک ایران تحت پوشش فدراسیون ورزشهای همگانی از سال ۸۵ فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است که در این مدت ، مدال های جهانی و آسیایی و مقام های خوبی را در این رشته کسب کرده است.

طبق آمار و گزارش های رسمی در ایران نزدیک به ۳۲ میلیون نفر در ایران به صورت روزانه از بازی های این رشته در پلتفرم های رایانه ، کنسول ، موبایل ، لب تاب و vr استفاده می کنند و این رشته نوین ورزشی در هر دو بعد همگانی و قهرمانی فعال میباشد.

هم اکنون یک باشگاه ورزش های الکترونیکی در قم فعالیت دارد./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =