شمار بستری‌شدگان براثر کرونا در کرمانشاه از مرز هزار نفر گذشت

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان، گفت: اکنون هزار و هفت بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری و تحت مراقبت کادر درمانی هستند.

«مهدی محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وضعیت استان کرمانشاه از نظر شیوع کرونا نامطلوب و همه شهرستان ها در وضعیت قرمز و پرخطر قرار دارند، افزود: در شبانه روز گذشته ۱۰۴ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۹۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند. 

وی به آمار موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۰ نفر در استان شامل ۲ نفر شهرستان کرمانشاه، ۲ نفر هرسین، یک نفر سرپل ذهاب، یک نفر اسلام آبادغرب، یک نفر پاوه، یک نفر روانسر، یک نفر دالاهو و یک نفر قصرشیرین جان خود را از دست دادند.

او مجموع جان باختگان استان کرمانشاه براثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون را ۸۷۵ نفر اعلام کرد.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۹ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۱۶ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۷هزار و ۴۶۲ بیمار با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۵ هزار و ۵۹۰ از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

براساس اعلام رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه هزار و ۳۰ تخت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

تمدید یک هفته تعطیلی، ممنوعیت و محدودیت‌ها در استان

براساس تصویب ستاد استانی کرونا، محدودیت‌، ممنوعیت‌ و تعطیلی در استان کرمانشاه برای یک هفته دیگر تمدید شد و استاندار نیز اعلام کرد که با توجه به وضعیت نامطلوب استان از نظر شیوع کرونا، ۲۲ محدودیت و ممنوعیت در استان یک هفته و تعطیلی ادارات، اصناف و بازار ۶ شهرستان نیز به مدت یک هفته دیگر تمدید می‌شود.

«هوشنگ بازوند» با بیان اینکه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های در ۲۲ بند اعمال می‌شود، افزود: این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها از سوم آبان شروع شده و قرار بود امروز به اتمام برسد اما به دلیل شرایط نامطلوب استان از نظر کرونا با تصویب ستاد استانی، برای مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

استاندار کرمانشاه همچنین اعلام کرد که همه ادارات موظف هستند که تا پایان آبان‌ماه جلسات خود را حداکثر با ۱۵ نفر تشکیل دهند.

وی همچنین توضیح داد که مطب پزشکان متخصص پوست و زیبایی و پزشکان عمومی هم چزو مشاغلی هستند که فعالیت آنها تعطیل است.

بازوند در مورد ساعات کار ادارات نیز گفت: ساعات کار در شهرستان‌هایی که تعطیل نیست از ساعت هشت صبح تا ۱۲ ظهر است اما نیروهای نظامی، انتظامی و مرزبانی و دستگاه‌های خدمات از این موضوع استثنا هستند.

وی ادامه داد: به پیشنهاد رییس کل دادگستری استان کرمانشاه ساعات کاری این اداره کل و زیرمجموعه‌های آن از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه است.