مددسرای رازی در مرکز شهر تهران آماده پذیرش افراد بی‌خانمان است

تهران - ایرنا- شهردار منطقه ۱۱ تهران با نزدیک شدن به فصل سرد سال از آمادگی مددسرای رازی برای پذیرش افراد بی‌خانمان در شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه شهرداری منطقه ۱۱، «نصراله آبادیان»   اظهار داشت: در شرایطی که با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم و از طرفی با نزدیک شدن به فصل سرد سال و به منظور تأمین سرپناهی برای افراد بی‌خانمان، مدد سرای رازی با ظرفیت ۶۰درصدی تجهیز و آماده پذیرش مددجویان است.

وی با بیان اینکه این مددسرا ظرفیت پذیرش ۴۰ نفر را دارد، افزود: به منظور پیش‌گیری از ابتلای مددجویان، هر شب ۲۸ نفر پذیرش می شوند که با فاصله بیشتر تخت ها از هم نسبت خدمات لازم در حال ارائه است.

آبادیان همچنین یاد آور شد: تعدادی از مددجویان مددسرای رازی که عموما ثابت هستند برای درمان اعتیاد به کمپ ها معرفی شدند و خوشبختانه پس از ترک اعتیاد در حال گذراندن دوره یک‌ساله مرحله روان درمانی، کار درمانی و گروه درمانی  هستند که امیدواریم پس از این مرحله به آغوش خانواده و جامعه بازگردند.

وی با بیان این که به منظور افزایش ظرفیت پذیرش مددجویان با همکاری موسسه طلوع بی نشان‌ها مجری طرح مددسرا در حال تهیه تجهیزات گرمایشی و پتو هستیم؛ ادامه داد: مددجویان اغلب به صورت خود معرف و یا از طرف مسئولین خدمات اجتماعی به مرکز معرفی می شوند و با توجه به این که تعداد کارتن خواب‌ها در شهر تهران زیاد است؛ برآورد ما این است که حدود هفت تا ۲۰ درصد آن ها در محدوده منطقه ۱۱ حضور دارند که البته در فصول مختلف سال تغییر می‌کنند و تعداد آن‌ها بین پانصد تا یکهزار نفر متغیر است.

شهردار منطقه ۱۱ همچنین بیان کرد: تعداد زیادی از مددجویان کارگران فصلی هستند که از شهرستان‌ها برای کار به تهران می‌آیند و در زمان هایی برای اسکان از مسافرخانه‌ها و یا اتاق های اجاره‌ای چند نفر استفاده می کنند.

به گفته آبادیان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای حمایت های مدیریت  شهری از افراد بی خانمان، هر ساله گشت های ویژه‌ای در فصول سرد سال فعالیت می‌کنند و در صورت مشاهده مواردی این افراد را با هماهنگی سازمان خدمات اجتماعی به مددسراهای مختلف از جمله مددسرای خاوران با ظرفیت بیش از یکهزار نفر معرفی کرده و خدمات اقامتی و رفاهی به آنان ارائه می شود.

منطقه ۱۱ شهرداری تهران از شمال به میدان انقلاب و خیابان آزادی، از شرق به خیابان‌های وحدت اسلامی و حافظ، از جنوب به میدان راه‌آهن و خیابان شوش و از غرب به خیابان‌های شهید نواب صفوی و شهید ابراهیمی (عباسی) و میدان حق‌شناس محدود می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =