هزار و ۳۰ تخت برای بستری بیماران کرونایی در کرمانشاه اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه هزار و ۳۰ تخت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است، گفت: اکنون هزار و هفت بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری و تحت مداوا هستند.

دکتر «محمودرضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون غیر از ۲ بیمارستان خصوصی در شهر کرمانشاه در تمام بیمارستان‌های استان بیماران مبتلا به کرونا بستری هستند که بیش از ۳۰ درصد آنان در شهرستان‌ها هستند.

وی اظهار داشت: از ابتدای شروع اپیدمی کرونا تاکنون ۱۷هزار و ۴۶۲ بیمار در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند که تعداد بیماران در مهر نسبت به شهریور ۵۹ درصد و ۱۰ روز اول آبان نسبت به ۱۰ روز اول مهر ۵۱ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: در استان کرمانشاه تاکنون ۸۷۵ بیمار با معیارهای تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که میانگین سنی مرگ در مردان ۶۶ و در زنان ۶۷ سال بوده و ۵۹ درصد مرگ های کرونایی در مردان اتفاق افتاده است.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: بیشترین تعداد مرگ‌ها در رده سنی ۵۵ ساله و بیشتر با ۷۹ درصد رخ داده است، البته در تمامی رده‌های سنی شاهد مرگ بیماران بوده‌ایم.

مرادی افزود: به طور میانگین در مهر ماه هر روز هفت فوت و در آبان ماه هر روز ۱۰ فوت براثر کرونا ثبت شده و تعداد فوت‌ها در مهرماه نسبت به شهریور ۶۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته او، در ۱۰ روز اول آبان نسبت به ۱۰ روز اول مهر ۴۵ درصد افزایش موارد مرگ را شاهد بوده‌ایم.

تمدید یک هفته تعطیلی، ممنوعیت و محدودیت‌ها در استان

براساس تصویب ستاد استانی کرونا، محدودیت‌، ممنوعیت‌ و تعطیلی در استان کرمانشاه برای یک هفته دیگر تمدید شد و استاندار نیز اعلام کرد که با توجه به وضعیت نامطلوب استان از نظر شیوع کرونا، ۲۲ محدودیت و ممنوعیت در استان یک هفته و تعطیلی ادارات، اصناف و بازار ۶ شهرستان نیز به مدت یک هفته دیگر تمدید می‌شود.

«هوشنگ بازوند» با بیان اینکه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های در ۲۲ بند اعمال می‌شود، افزود: این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها از سوم آبان شروع شده و قرار بود امروز به اتمام برسد اما به دلیل شرایط نامطلوب استان از نظر کرونا با تصویب ستاد استانی، برای مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

استاندار کرمانشاه همچنین اعلام کرد که همه ادارات موظف هستند که تا پایان آبان‌ماه جلسات خود را حداکثر با ۱۵ نفر تشکیل دهند.

وی همچنین توضیح داد که مطب پزشکان متخصص پوست و زیبایی و پزشکان عمومی هم چزو مشاغلی هستند که فعالیت آنها تعطیل است.

بازوند در مورد ساعات کار ادارات نیز گفت: ساعات کار در شهرستان‌هایی که تعطیل نیست از ساعت هشت صبح تا ۱۲ ظهر است اما نیروهای نظامی، انتظامی و مرزبانی و دستگاه‌های خدمات از این موضوع استثنا هستند.

وی ادامه داد: به پیشنهاد رییس کل دادگستری استان کرمانشاه ساعات کاری این اداره کل و زیرمجموعه‌های آن از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه است.

اخبار مرتبط