دادستان همدان: برای اجرایی‌شدن مصوبات کرونا اقدام جدی لازم است

همدان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان با تاکید بر اینکه برای اجرایی شدن مصوبات کرونا باید اقدام جدی صورت گیرد گفت: برخی از مصوبات این ستاد در زمینه محدودیت‌های کرونایی اجرایی نشد.

حسن خانجانی روز شنبه در ستاد استانی کرونا افزود: در حالیکه طبق مصوبه ستاد کرونا باید کافه، قهوه خانه و رستوران و سایر مراکز مشابه تعطیل می شد اما آنها به راحتی فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه تصمیم می گیریم اما اجرا نمی شود افزود: با وجود فشارهای مجموعه قضایی اما کاری از پیش نرفت بنابراین باید برای اجرایی شدن مصوبات کرونا اقدام جدی کرد.

دادستان همدان ادامه داد: در حالیکه مدارس تعطیل هستند اما در هر مدرسه شاهد ۱۵ تا ۲۰ تن از عوامل اجرایی هستیم در حالیکه با سه کارمند هم می توان کارها را انجام داد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر بر چهار محور تاکید داشتند که در صورت رعایت چهارمولفه مورد تاکید معظم له به اهداف خود در زمینه مهار کرونا دست می یابیم.

مصطفی آزاد بخت افزود: کادر درمان برای کنترل بیماری شبانه روز تلاش می کنند با این وجود از مردم انتظار می رود با رعایت شیوه نامه های بهداشتی کادر درمان را در مهار این ویروس یاری دهند.

وی بیان کرد: در حال حاضر سه شهرستان رزن، تویسرکان و نهاوند در شرایط حاد و بحرانی از نظر میزان مبتلایان به کرونا قرار دارند و هفت شهرستان مابقی قرمز هستند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با تاکید بر اینکه اجرای مصوبات ستاد کرونا الزامی است گفت: اخباری مبنی بر اجرای سلیقه ای مصوبات در آموزش و پرورش به دستمان رسیده است که باید این موضوع تعیین تکلیف شود.

آزادبخت ادامه داد: فرمانداران مکلف به ساماندهی وضعیت آرامستان ها هستند همچنین ارتش امکانات خود را در اختیار نهادهای مسوول برای ضدعفونی و گند زدایی معابر قرار دهد.

مسوول کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا استان همدان نیز گفت: هفته گذشته نشست کمیته اطلاع رسانی برگزار شد و اعضای این جلسه به بیان درخواست، پیشنهاد و دغدغه های خود پرداختند.

اسدالله ربانی‌مهر افزود: مقرر شد شهرداری همدان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی نسبت به نصب بنرهای توصیه ای و هشداری در سطح شهر اقدام کند و دانشگاه علوم پزشکی نیز اطلاع رسانی لازم درباره مراکز ۱۶ ساعته را در دستور کار قرار دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز گفت: طبق تاکید وزیر آموزش و پرورش باید در هر شرایطی عوامل اجرایی در محل کار حضور داشته باشند.

محمد پورداوود افزود: برای حضور نیافتن عوامل اجرایی در محل کار نیازمند مصوبه ستاد کرونا هستیم با این وجود عوامل اجرایی حاضر در هر مدرسه به کمتر از پنج نفر می رسد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ۹ آبان امسال مجموع بیماران کرونا در کشور به ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر و شمار جانباختگان به ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز، هشدار یا زرد کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها