شمار مبتلایان به کرونا در سمیرم از هزار تن عبور کرد

اصفهان- ایرنا- معاون شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این شهرستان با ابتلای ۲۴ مورد جدید به عدد یک‌هزار و ۱۸ نفر رسید.

سید حجت‌الله موسوی روز شنبه در گفتگو با خبرگار ایرنا، اظهار داشت: افزایش آمار مبتلایان در حالی است رخ داده است که سمیرم در جمع ۴۶ منطقه بحرانی اعلام شده از طرف ستاد ملی کرونا قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین مبتلایان روزانه از شهر سمیرم هستند و  در ۱۲۰ روستای شهرستان نیز هراز گاهی مواردی از ابتلا به کووید-۱۹ مشاهده می‌شود.

به گفته معاون شبکه بهداشت سمیرم هم اکنون ۲۹  نفر در بیمارستان این شهر بستری هستند که پنج نفر از این میان با وضعیت بدحال تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

موسوی درباره حضور کارگران مهاجر فصلی سیب‌چین در سمیرم نیز گفت: عمده این کارگران به دلیل برچیدن و برداشت عمده سیب درختی شهرستان از منطقه رفته‌اند و تعداد محدودی باقی مانده‌اند که باید هر چه زودتر به محل زندگی خود بازگردند.

روند ابتلا به کرونا در شهرضا صعودی است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا در ادامه همین پیوند گفت: وضعیت کرونایی این شهرستان در مهرماه بهتر بود اما در آبان ماه تعداد ابتلا و مرگ و میر بیشتر شده است.

دکتر حجت‌الله تنهایی گفت: روند ابتلا به کرونا در هفته پایانی مهر ماه ۵۹ درصد تست و آزمایش‌های مثبت اعلامی و همسان با استان بود اما از ابتدای آبان ماه به بالای ۶۰ درصد مراجعه و مثبت شدن آزمایش‌ها رسیده است.

وی بالا رفتن این آمار در امر بیماریابی را خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: مراجعه افراد مبتلا به کووید-۱۹ در خروج آنها از چرخه اجتماع و رفتن آنها به قرنطینه موثر بوده است.

مدیر شبکه بهداشت شهرضا یادآور شد: ۳۷۸ نفر در هفته اول آبان در این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند.

 هفته گذشته برای ۴۳ شهرستان کشور به دلیل افزایش ابتلا به کرونا محدودیت‌هایی اعمال شد که شهرستان‌های خوانسار، سمیرم، شاهین شهر و میمه، گلپایگان و نجف آباد از استان اصفهان جز این شهرستان‌ها بودند.

هم اینک بیش از هزار و ۹۷۰ تن در بیمارستان‌های استان اصفهان به سبب ابتلا به کووید - ۱۹ بستری هستند.

رییس جمهوری در جلسه امروز ستاد ملی کرونا اعلام کرد:۴٣ شهرستان قبلی(از جمله سمیرم و چهار شهرستان دیگر استان اصفهان) که برای آنها محدودیت قائل شده بودیم، تمدید شده است.

سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، دارای چهار بخش شامل وردشت، پادنا، مرکزی و پادنای بزرگ، ۶ شهر کُمه شامل سمیرم، بیده، ونک، حنا و فتح آباد و ۱۵۰ روستا و آبادی است.

شهرضا نیز با حدود ۱۶۰ هزار جمعیت در ۷۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =