حمایت معیشتی از مردم در اولویت قرار گیرد

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به وضعیت نامطلوب کشور و استان از نظر شیوع کرونا تاکید کرد که در دوران کرونا باید حمایت معیشتی از مردم در اولویت برنامه‌های مسوولان و خیّران باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آیت‌الله «مصطفی علما» روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه بر حمایت همه جانبه از اقشار آسیب پذیر تأکید کرد و افزود: در این دوران کرونا که بسیاری از مشاغل اصناف یا تعطیل شده‌اند و یا با مشکل روبرو هستند باید به نوعی از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه حمایت شود.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: باید با بسیج امکانات و منابع برای مقابله با کرونا همانند ماه‌های اولیه شیوع کرونا تلاش کرد و متمکنین در کنار برخی نهادها برای مردمی که بر اثر کرونا کار و شغل خود را از دست داده‌اند، کمک‌های همه جانبه گسیل کنند.

آیت‌الله علما تأکید کرد: در ۳۰ سال گذشته مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به همه دولت ها تأکید داشته‌اند که باید برای اقشار آسیب‌پذیر برنامه و منابعی اختصاص یابد، تا حداقل مشکلی از مشکلات مردم برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش خواستار همراه کردن مردم در اجرای برنامه‌ها و مصوبات مربوط به کرونا شد و گفت: ما تجربه بسیار خوبی از بسیج مردم و همراه کردن با آنها در دوران دفاع مقدس داریم که باید از این تجربیات دراین مقطع نیز استفاده کنیم.

آیت‌الله علما، بر مسجد محوری، محله محوری و بسیح محوری برای مقابله با کرونا نیز تاکید کرد و افزود: از همه ظرفیت‌ها برای کمک به ضعفا و نیازمندان باید کمک بگیریم تا مشکلات آنها برطرف شود.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اکنون هزار و هفت بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری هستند و ۱۰ نفر نیز با ابتلای قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط