تعداد تخت های آی سی یو در گچساران ۲ برابر می شود

گچساران-ایرنا-رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: با راه اندازی چهار تخت دیگر تا چند روز اینده ،تعداد تخت های بخش مرافبت هایویژه «آی سی یو» در این شهرستان ۲ برابر افزایش می یابد.

آرین غلامیان شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تجهیزات مورد نیاز تخت های آی سی یوی جدید خریداری شده و این تخت ها در بیمارستان شهیدرجایی شهر دوگنبدان نصب خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت بیماری کویید ۱۹ در این شهرستان گفت: افزایش تعداد تخت های آی سی یو در گچساران ضرورتی برای خدمات رسانی بهتر به بیماران کرونایی است.

غلامیان بیان کرد: ۱۲۵ تخت در بیمارستان های شهیدرجایی، بی بی حکیمه و صنعت نفت آماده پذیرش بیماران کرونایی در گچساران است اما بیمارستان بی بی حکیمه به عنوان بیمارستان پشتیبان در نظر گرفته شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران تاکید کرد: ۲ نفر پزشک متخصص بیماری های عفونی در این شهرستان خدمت می کنند.

وی عنوان کرد:تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ مورد تست بیماری ویروس کرونا در این شهرستان انجام شده است که ۲ هزار و ۲۰۰ نفر به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وی تصریح کرد: ۳۱درصد از مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در گچساران کارمندان دولت،هفت درصد کادر درمان و ۲ درصد نیز پرسنل شبکه بهداشت این شهرستان بوده اند.

غلامیان ابراز داشت: وجود تاسیسات نفتی و کارکنان غیر بومی، وجود طرح های بزرگ مانند سدچمشیر،پتروشیمی و قرار داشتن گچساران در مسیر استان های جنوبی چون خوزستان،بوشهر و فارس ، باعث انتشار بیشتر ویروس کرونا در این شهرستان شده است.

وی از شهروندان خواست با رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک،پرهیز از حضور در برنامه های دسته جمعی وشست وشوی مداوم دست ها از ابتلای به بیماری ویروس کرونا پیشگیری کنند.

گچساران جزو  ۴۳ شهرستان کشور است که براساس تصمیم ستاد کرونا محدودیت های شدیدتری در این شهرستان از یک هفته پیش تاکنون اعمال شده است. این محدودیت ها تا یک هفته دیگر تمدید شده است.

هم اکنون بخشی از بازار گچساران تعطیل است.شهرستان گچساران بیش از ۱۲۰روز است که در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =