توسعه ۲۸۰ هکتاری گلخانه‌های ورامین در دولت تدبیر وامید

تهران- ایرنا- فرماندار ورامین گفت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، وسعت گلخانه‌های شهرستان ورامین بیش از ۲۸۰ هکتار افزایش یافته تا مهمترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محقق شود.

«حسین کاغذلو» روز شنبه در جریان بازدید از روند احداث گلخانه سه هکتاری روستای خورین از توابع بخش مرکزی ورامین گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای و تغییر شکل کاشت از فضای باز به گلخانه، یکی از محوری‌ترین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دولت در حوزه کشاورزی است و این امر در شهرستان ورامین با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود:یکی از مهمترین موانع توسعه کشاورزی در شهرستان ورامین، کمبود منابع آبی است که با کشت گلخانه‌ای، آب زراعی موجود مدیریت شده، مقابله با بیماری‌ها و آفات زراعی به سهولت انجام می‌شود و تولید محصول و میزان اشتغال با افزایش چشمگیری مواجه می‌گردد.

این مقام اظهار کرد: از مجموع ۵۲۰ هکتار اراضی زیر کشت گلخانه‌ای شهرستان ورامین، ۲۸۰ هکتار در طی فعالیت دولت تدبیر و امید احداث شده که این امر نشان‌دهند اهتمام ویژه دولت، در توسعه فعالیت کشاورزی بر پایه علم و دانش روز است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال، ۳۲ هکتار گلخانه جدید در شهرستان ورامین احداث و ۱۵ هکتار از گلخانه‌های قدیمی بازسازی شده است.

کاغذلو افزود: هم اکنون از مجموع ۵۲۰ هکتار گلخانه موجود در شهرستان ورامین، ۵۰۰ هکتار زیر کشت سبزی و صیفی، ۱۰ هکتار توت فرنگی و ۱۰ هکتار زیر کشت گل است.

وی، میزان محصول تولید شده از گلخانه‌های شهرستان ورامین را سالانه ۱۶۰ هزار تن اعلام کرد.

فرماندار ورامین گفت: با احداث بزرگترین شهرک گلخانه‌ای استان تهران و راه‌اندازی فاز نخست آن در روستای حصارگلی، شاهد تحول در صنعت کشاورزی ورامین به ویژه در تولید محصولات گلخانه‌ای خواهیم بود.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به منظور توسعه کشت گلخانه‌ای و به ازاء احداث هر مترمربع، ۳ میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۴.۵ درصد اعطا می‌کند که بازپرداخت این تسهیلات ۷ ساله با دو سال مشارکت در ساخت و تنفس انجام می‌شود.

ورامین از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است که به دلیل محدودیت منابع آبی تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می‌رود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =