۴۲ راهدارخانه چهارمحال و بختیاری برای طرح زمستانه تجهیز شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری از تجهیز ۴۲ راهدارخانه این استان برای فصل زمستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۱ راهدارخانه دائمی و ۱۱ راهدارخانه فصلی است.

عزیزالله روشن  روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت:  ۴۵۰ راهدار به همراه ۳۰۰ دستگاه خودروی سنگین، نیمه‌سنگین و سبک برای شرکت در طرح راهداری زمستانه این استان فعال  شده‌اند.

وی با بیان اینکه شن و نمک مورد نیاز در راهدارخانه‌های استان ذخیره‌سازی شده است، گفت: تاکنون بیش از ۴۳ هزار و ۵۰۰ تن نمک و شن در این راهدارخانه‌ها ذخیره شده است که در صورت اعلام نیاز بیشتر ،محدودیتی برای ذخیره‌سازی وجود ندارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری  تصریح کرد: در طرح امسال نیز تمام ماشین‌های راهداری از جمله ماشین‌های برف‌روب و نمک‌پاش نیز تجهیز، بازسازی و آماده‌سازی شده است.

به گفته روشن،‌ادارات شهرستانی با تمام توان، تجهیزات و ماشین‌های راهداری نظیر انواع برف‌خور، برف‌روب، بلدوزر، لودر، گریدر و شن‌پاش در طرح راهداری زمستانی استان آماده خدمت‌رسانی در زمان نیاز به مردم خواهند بود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای سه هزار و ۷۴۲ کیلومتر راه است که از این میزان بیش از ۲۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

 
 
  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =