بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب به دستگاه اکسیژن‌ساز مرکزی تجهیز شد

قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب گفت: بیمارستان شهدای این شهرستان به دستگاه اکسیژن ساز مرکزی با یک میلیارد و ۲۰۰ تومان اعتبار تجهیز شد.

 دکتر شهرام روشنی نژاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این دستگاه ظرفیت تولید ۳۲۰ لیتر اکسیژن مدیکال را در هر دقیقه دارد و مشکل اکسیژن بیمارستان را برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا حل می کند.

وی اظهارداشت: این دستگاه از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تامین اعتبار شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب عموم مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک فراخواند و تاکید کرد مشارکت همگانی برای کنترل  بیماری کرونا لازم و ضروری است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار تن جمعیت دارد.

شمار بستری‌شدگان براثر کرونا در کرمانشاه از مرز هزار نفر گذشت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان، گفت: اکنون هزار و هفت بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری و تحت مراقبت کادر درمانی هستند.

«مهدی محمدی» با اشاره به اینکه وضعیت استان کرمانشاه از نظر شیوع کرونا نامطلوب و همه شهرستان ها در وضعیت قرمز و پرخطر قرار دارند، افزود: در شبانه روز گذشته ۱۰۴ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۹۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.  

وی به آمار موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۰ نفر در استان شامل ۲ نفر شهرستان کرمانشاه، ۲ نفر هرسین،  یک نفر سرپل ذهاب،  یک نفر اسلام آبادغرب،  یک نفر پاوه،  یک نفر روانسر،  یک نفر دالاهو و یک نفر قصرشیرین جان خود را از دست دادند.

او مجموع جان باختگان استان کرمانشاه براثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون را ۸۷۵ نفر اعلام کرد.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۹ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۱۶ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۷هزار و ۴۶۲ بیمار با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۵ هزار و ۵۹۰ از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.