معاون استاندار فارس: روند اجرای پروژه آزادراه شیراز- اصفهان شتاب می‌گیرد

شیراز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به برگزاری جلسه تسریع اجرای پروژه آزادراه شیراز – اصفهان در تهران گفت: با توجه به تصمیماتی که در این جلسه در خصوص تزریق منابع مالی جدید به اجرای این پروژه اتخاذ شد، شاهد شتاب روند اجرای این پروژه خواهیم بود.

محمود رضایی کوچی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این جلسه که با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی، معاونین وزارت دفاع، تعدادی از نمایندگان استان در مجلس و رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مقرر شد که شرکت عمران شهرهای جدید کشور به عنوان شریک جدید وارد پروژه شود و منابعی را تزریق کند.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد که وزارت دفاع از محل منابع در اختیار به فاصله کوتاهی مبالغ جدیدی را به پروژه تزریق کند و دولت (وزارت راه و شهرسازی) نیز که تاکنون به تعهدات خود عمل کرده در ادامه و تا نیمه دوم امسال به باقیمانده تعهداتش عمل کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه آزادراه شیراز- اصفهان افزود: با توجه به تامین منابع مالی جدید از سوی دولت، وزارت دفاع و شرکت شهرهای جدید و تصمیماتی که در خصوص تزریق این منابع اتخاذ شده، می‌توان امیدوار بود که این پروژه در ماه‌های نخست سال آینده به بهره‌برداری برسد.
رضایی، در خصوص ادامه قطعه هشت این پروژه تا بوشهر گفت: آزادراه شیراز – اصفهان تا شیراز در قالب هفت قطعه در حال اجرا است و از شیراز تا سه راهی قلات و خانه زنیان نیز در قالب قطعه هشت قرار است اجرا شود.
وی افزود: وزارت راه و شهرسازی طرح جدیدی برای آزادراه شیراز – بوشهر دارد که با استفاده از امکانات بازار سرمایه، سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولت ۷۰ درصد منابع این پروژه که عددی در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است را تامین کند.
او اظهار داشت: این شیوه تامین مالی هم‌اینک در پروژه راه آهن شیراز – بوشهر در حال انجام است که از آن می‌توان به عنوان تجربه در اجرای پروژه‌های بزرگ مقیاس از جمله آزادراه شیراز – بوشهر در ادامه آزادرا شیراز – اصفهان نیز استفاده کرد.

پروژه آزاد راه لامرد – پارسیان رونق خواهد یافت
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، در خصوص پروژه آزادراه راه لامرد - پارسیان هم گفت: این پروژه سال‌ها پیش آغاز شده اما پیشرفت آنچنانی نداشته که با ورود سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به نمایندگی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مقرر شد که به منظور سرعت گرفتن روند اجرا، ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز توسط این سازمان تامین شود.
رضایی افزود: با حضور این سرمایه‌گذار و تامین مالی از سوی آن و تامین مالی که از سوی دولت انجام خواهد شد، این پروژه نیز رونق خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =