فرماندار بروجن: با متخلفان بی‌توجه به اعمال محدودیت‌های جدید برخورد می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن با اشاره به وضعیت خاکستری این شهرستان گفت: در مدت اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید ۲ هفته‌ای مرتبط با شیوع ویروس کرونا، با متخلفان احتمالی برخورد جدی می‌شود.

مسعود ملکی روز شنبه در شورای اداری شهرستان بروجن که در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در فرهنگ‌سرای بروجن برگزار شد، تاکید کرد: در این مدت فعالیت تمامی گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار ممنوع است و  با متخلفان برخورد جدی و نسبت به پلمب محل فعالیت و کسب آنان اقدام می‌شود.

ملکی تصریح کرد: اولویت کنونی مسوولان، مقابله با گسترش ویروس کرونا، اقناع افکار عمومی و تقویت همکاری بین مردم و مسوولان برای ریشه‌کنی این ویروس است.

وی یادآور شد: تاکنون نظارتی بر روند فعالیت ستاد مقابله با ویروس کرونا وجود نداشته است، اما برای نظارت در اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید گروه‌هایی با مسوولیت مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو شورای اداری مشخص شده است.

رییس شورای اداری بروجن اظهار داشت: هیچ‌گونه کوتاهی و سهل‌انگاری در حوزه مقابله با ویروس کرونا از هیچ‌کس پذیرفته نیست و با متخلفان احتمالی در این بخش برخورد می‌شود.

وی گفت: علاوه بر تلاش‌های انجام شده در حوزه مقابله با ویروس کرونا اما جدی نگرفتن توصیه‌های بهداشتی باعث گستردگی شیوع این ویروس در شهرستان بروجن شد.

ملکی تاکید کرد: شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی تمامی شهرها شهرستان بروجن موظفند تا نسبت به مقابله با ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید به‌طور جدی همکاری کنند.

وی افزود: در این مدت برگزاری هرگونه تجمع و مراسم عروسی، عزاداری، تودیع و معارفه ممنوع است.

فرماندار بروجن تصریح کرد: بازاریان این شهرستان از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا و همزمان با اوج بازار فروش نوروز، به ‌صورت خودجوش نسبت به تعطیلی بازار اقدام کردند.

وی یادآور شد: قرارگاه مقابله با ویروس کرونا از همین روز شنبه در شهرستان بروجن تشکیل و فعال و دبیرخانه آن در فرمانداری مستقر می‌شود و این قرارگاه بازدید مستمر به ‌منظور اطمینان از تعطیلی گروه‌های شغلی دو، سه و چهار در شهرستان بروجن را به‌صورت جدی پیگیری و از هرگونه برگزاری مراسم اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، مذهبی، عروسی و عزاداری به‌مدت دو هفته جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =