مدیریت ۱۰۳ عروسی در همدان برای پیشگیری از کرونا

همدان- ایرنا- بازرس ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان همدان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی ۱۰۳ مراسم عروسی در این استان مدیریت شد.

سردار مهدی فرجی روز شنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار داشت: گزارش برگزاری ۱۳۰ مراسم عروسی توسط مردم، حوزه صیانت به بازرسی ستاد کرونا ارسال شد که با هماهنگی نهادهای مسوول ۱۰۳ مراسم مدیریت شد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اضافه کرد: برخی به بهانه برگزاری مراسم در فضای باز اقدام به برپا کردن چادر یا همان خیمه کرده بودند که اقدام های لازم در مواجهه با این مسائل نیز صورت گرفت.

سردار فرجی با بیان اینکه مشکلات آرامستان به ویژه باغ بهشت همدان بسیار جدی است بیان کرد: نبود نیرو برای غسل میت افراد کرونایی یکی از مشکلات کنونی باغ بهشت این شهر است که منجر به ازدحام بستگان متوفی در آرامستان شده است.

وی اظهار داشت: گندزدایی و ضدعفونی سه شهرستان نهاوند، تویسرکان و رزن در دستور کار است و یگان انصار سپاه همدان با استفاده از امکانات موجود اقدام به ضدعفونی شهر نهاوند و روستاهای معرفی شده از سوی علوم پزشکی کرد.

وی با بیان اینکه ضدعفونی شهرها بار روانی موثر و زیادی در مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی دارد اضافه کرد: برای ضدعفونی معابر و اماکن ۲ شهرستان رزن و تویسرکان نیازمند همراهی فرماندار در تامین تجهیزات مورد نیاز گندزدایی هستیم.

بازرس ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان همدان گفت: مجاورت و نزدیکی شهرستان رزن و شهرستان جدید التاسیس درگزین و فعال بودن صنوف درگزین با وجود بسته بودن و تعطیل شدن برخی فعالیت در رزن مشکلاتی به همراه داشته است.

سردار فرجی ادامه داد: ستاد کمک‌های مومنانه فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون کارهای خوبی توسط این ستاد صورت گرفته است همچنین طرح بیماریابی به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین سپاه و علوم پزشکی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: به دنبال رایزنی های صورت گرفته با امیر سرتیپ شاکرمی فرمانده تیپ ۳۱۶ زرهی همدان مقرر شد از خودروهای این نیرو برای ضدعفونی و گندزدایی معابر شهری و روستایی استفاده شود.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بانک ها و شهرداری را یکی از اماکن شلوغ دانست و گفت: با توجه به افزایش ساخت و سازها میزان مراجعه به نواحی چهارگانه شهرداری برای دریافت مجوز و پروانه ساخت و ساز زیاد است.

سردار فرجی پیشنهاد داد: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در بانک‌ها فعالیت این اماکن صبح و بعد از ظهر به صورت ۲ شیفت باشد تا مردم با علم و آگاهی به باز بودن بانک در نوبت بعدازظهر، عجله ای برای حضور در نوبت صبح و انجام کار نداشته باشند.

وی اظهار داشت: دفاتر پیشخوان و اداده پست به ویژه شهرستان همدان نیز وضعیت مناسبی در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی ندارند با این وجود می توان شمار باجه ها را افزایش داده و از طبقات خالی اداره پست شهرستان نیز استفاده کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =