سه میلیون کیلوگرم گوشت مرغ منجمد از استان مرکزی صادر شد

اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: سه میلیون و۱۰۶ هزار کیلوگرم گوشت مرغ منجمد با نظارت اداره کل دامپزشکی امسال از این استان به خارج از کشور صادر شد.

دکتر «محسن شانقی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کالاها در قالب ۱۲۸ محموله به خارج از کشور صادر شد که میزان محموله‌های صادره نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۰ برابر رشد داشته است.

وی ادامه داد: ۴۵ هزار کیلوگرم گوشت مرغ منجمد  در هفت ماه پارسال از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۷۵۳ هزار و ۶۹۹ کیلوگرم انواع آبزیان زینتی نیز در سال جاری  از این استان به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶ برابر شده ‌است.

دکتر شانقی یادر آور شد: ۴۴ هزار و ۸۱۰ کیلوگرم انواع آبزیان زینتی در مدت مشابه پارسال از استان مرکزی صادر شد.

وی ادامه داد: ۱۱۷ هزار کیلوگرم آلایش مرغی نیز از ابتدای سال جاری تاکنون از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده که در قیاس با مدت مشابه قبل ۱۰۰ درصد رشد دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: ۳۱۷ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم پای و پنجه مرغ نیز در این مدت از این استان به خارج از کشور صادر شد که شاخص صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش دارد.

دکتر شانقی گفت: ۵۳۰ هزارو ۳۵۰ کیلوگرم تخم مرغ خوراکی و ۳۴۵ هزار و ۶۰۰ عدد تخم مرغ نطفه‌دار گوشتی امسال از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

وی ادامه داد: ۲۳۰ هزار کیلوگرم خوراک دام نیز از ابتدای سال جاری تاکنون با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار کیلوگرم عسل نیز در هفت ماه امسال با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =