سیستم اطفای حریق سه ایستگاه CGS سنندج به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - سیستم اطفای حریق سه ایستگاه CGS سنندج با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان در ناحیه منفصل شهری نایسر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت گاز کردستان روز شنبه در آیین افتتاح این سیستم اظهار داشت: مجتمع ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز سنندج از جمله تاسیسات حیاتی این شرکت و برای تامین گاز پایدار این شهر و بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی، تجاری و نیروگاهی با ظرفیت تامین ۵۰۰ هزار مترمکعب گاز در ساعت ایجاد شده است.

احمد فعله‌گری با بیان اینکه مصون سازی این شبکه و تاسیسات آن حایز اهمیت است، اضافه کرد: این شرکت علاوه بر نصب دروبین‌های مدار بسته و مانیتورینگ، اقدام به تاسیس سیستم اطفا حریق کرده است تا در صورت وقوع آتش‌سوزی به صورت اتوماتیک و مانیتورینگ حرق مهار شود.

وی با بیان اینکه سیستم اطفا حریق پیش از گسترش آتس‌سوزی و رسیدن اکیپ‌های آتش‌نشانی، آتس‌سوزی تاسیسات گاز را در فاصله ۵۰ متری مهار خواهد کرد، یادآور شد: ایجاد سیستم اطفا حریق ۶ ماه طول کشید و برای آن ۱۰ میلیارد ریال هزینه شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه ایستگاه‌های تقلیل فشار شماره یک و ۲ سنندج، ۱۸۰ هزار مشترک و ۱۶۰ روستای این شهرستان را پوشش می‌دهد، افزود: برای اجرای طرح سیستم اطفا حریق این ایستگاه‌ها، سیستم پمپاژ و مخزن آب ذخیره از نوع پلی اتیلن با ظرفیت ۲۰ هزار لیتر نصب شده است.

 ۵۴۵ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، اداری و صنعتی از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند و ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد بوده و در جمعیت روستایی ۹۳ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =