پزشک متخصص: از دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنید

یزد- ایرنا - پزشک متخصص بیماری‌های داخلی بیمارستان مهریز گفت: برای پیشگیری و مهار کرونا علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید خانواده‌ها به جد از دورهمی‌های فامیلی پرهیز کنند که نقش اساسی در برون‌رفت از مشکل موجود دارد.

 دکتر شیوا رفیعیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طی روزهای اخیر به خاطر بی‌توجهی و بی‌تفاوتی به نکات بهداشتی شاهد شیوع کرونا هستیم افزود: افزایش دورهمی‌ها موجب شیوع ویروس کرونا در بین شهروندان شده و این روند ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اوضاع کنونی این ویروس فاجعه بار است و اگر مردم با مسوولان و کادر درمان و  پزشکان همکاری نکنند قطعا روند موجود نه تنها کاهش می‌یابد که به خاطر وضعیت این ویروس روز به روز در بین اقشار مردم که سن و سال نمی شناسد بیشتر می‌شود.

این پزشک متخصص اظهار کرد: کادر درمان خسته‌اند و بخش زیادی از بیماران حال خوشی ندارند و برای خدمت به آنها باید مردم بیش از گذشته نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و عمل به مقررات توجه خاص داشته باشند تا بتوان از شیوع بیشتر ویروس منحوس جلوگیری کرد.

رفیعیان به اهمیت دستگاه و مخزن اکسیژن‌ساز در بیمارستان مهریز اشاره کرد که برای حل مشکل مهم موجود به همکاری مردم به خصوص خیران نیاز مبرم است تا با تامین آن بتوان بهتر و بیشتر به بیماران به خصوص افراد کرونایی و نجات آنها اقدام کرد.

فرماندار مهریز قبلا به ایرنا گفته بود: برای خرید دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان این شهرستان برای نجات جان بیماران ۱۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است که در این مورد به همکاری خیران و مردم نوعدوست منطقه نیاز است.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: در شرایط موجود و با توجه به آمار بالای بستری بیماران در بیمارستان از تمامی هموطنان با هر توان مالی تقاضا می‌شود کمک‌های خود را برای تامین منبع اکسیژن ساز به حساب موسسه خیریه بیمارستان واریز کنند.

خیران نیکوکار برای واریز کمک‌ها، می‌توانند از شماره حساب ۱۰/۷۵۳۲۷۸۳/۱ و شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۹۰۳۷۹ استفاده کنند که تامین هزینه ها نقش مهمی در معالجه بیماران دارد.

فعالیت درمانی و بهداشتی بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغاز شد که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش های زنان و زایمان ، جراحی، اورژانس، اطفال، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز و چشم پزشکی است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها