پویش اهدای پلاسما در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: این اداره کل با هدف حمایت از بیماران کرونایی پویش اهدای پلاسما را در استان راه‌اندازی کرد.

حسن عزیزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این پویش هیات‌های ورزشی نسبت به اهدای پلاسمای بیماران بهبود یافته از کرونا برای بیماران کرونایی اقدام می‌کنند و هیات زورخانه‌ای و هیات موتورسواری خراسان جنوبی تاکنون در این پویش شرکت کردند.

وی اظهار داشت: همچنین پویش جوانمردان با هدف استفاده از ظرفیت‌های مردمی در زمینه مقابله با کرونا راه‌اندازی شد که در این پویش از موجران باشگاه‌های خصوصی تقاضا کردیم بخشی از اجاره خود را ببخشند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت تدبیر و امید، توسعه نشاط اجتماعی و ارتقای سلامت مردم است که با توجه به شیوع کرونا، ورزش از مشاغل پرخطر دسته‌بندی و موجب شد براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فضاهای ورزشی تعطیل شود و در این مدت توانستیم ظرفیت‌های فضای مجازی را برای برگزاری برنامه‌های ورزشی خانواده‌ها دنبال کنیم.

وی گفت: آموزش مربیان و داوران به شکل آنلاین از طریق فضای مجازی، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی استانی، منطقه‌ای و بین‌المللی از اقدامات اداره کل ورزش و جوانان از ابتدای شیوع ویروس کرونا است.

وی افزود: ۲۱۶ باشگاه ورزشی استان خراسان جنوبی به دلیل تعطیلی ۲۴ میلیارد تومان زیان کردند و با ۶ نفر از مدیران شعب بانک‌ها برای ارائه یک بسته حمایتی تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان، در قالب وام های قرض‌الحسنه به باشگاه‌های ورزشی تفاهم‌نامه‌ای منعقد کردیم.

عزیزی گفت: اعطای وام به سازمان‌های مردم نهاد خراسان جنوبی در بحث اشتغالزایی با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و اقلام بهداشتی از دیگر اقدامات اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در بخش مقابله با کرونا است.

وی بیان کرد: خراسان جنوبی از استان‌هایی است که کمترین پلمب باشگاه‌های ورزشی را داشته و باشگاه‌های ما در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا خوب عمل کرده‌اند.

وی گفت: ماهیت باشگاه ورزشی ارتقای سلامت مردم است و مسوولان باشگاه‌های ورزشی خراسان جنوبی در حوزه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همراهی خوبی دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها