اخطار محیط زیست به واحدهای آلاینده بهارستان

تهران-ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: گشت و پایش شبانه به منظور برخورد با تخلفات محیط زیستی در سطح این شهرستان همزمان با فصل سرما انجام و واحدهای آلاینده اخطار گرفتند.

به گزارش ایرنا از اعلام حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا فاضلی روز شنبه گفت: با توجه به احتمال تخلفات زیست محیطی از سوی افراد سودجو، در خارج از وقت اداری و ساعات پایانی شب، ماموران این اداره شب گذشته به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی شهرستان و فعالیت واحدهای مستقر در حوزه استحفاظی شهرهای نسیم شهر و گلستان و مناطق اورین، خیرآباد، بلوار پایانه، ریه، امامزاده باقر، سبزدشت، شهرک‌های صنعتی قلعه میر و بهاریه را مورد پایش قرار دادند.

وی در ادامه افزود: طی گشت شب گذشته ۱۰ واحد ریخته‌گری مورد بررسی کارشناسان این اداره قرار گرفت و یک واحد مفتول کشی نیز شناسایی شد.

فاضلی با اشاره به مشاهده فعالیت آلاینده سه واحد ریخته گری در شهرک صنعتی قلعه میر در این گشت و پایش، تصریح کرد: هرچند این واحدهای ریخته‌گری مجهز به سیستم‌های فیلتراسیون هوا بوده اما عملکرد نامناسب سیستم‌ها موجب انتشار آلودگی می‌شودکه براین اساس اخطاریه قانونی در خصوص اصلاح عملکرد سیستم‌ها برای این واحدها صادر شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با بیان مشاهده و اطفاء ۱۰ مورد پسماندسوزی بدون حضور عاملان، تاکید کرد: این اداره با اجرای گشت و پایش‌های شبانه‌روزی، در صورت مشاهده و شناسایی تخلفات زیست محیطی با عاملان آنها برخورد قاطع و قانونی داشته و شهروندان نیز در صورت برخورد با اینگونه موارد موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =