ارایه خدمات به بیماران خاص باید متمرکز شود

تبریز - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه ارایه خدمات به بیماران خاص باید متمرکز شود، گفت: نباید بیماران خاص به جز درد بیماری به فکر هزینه‌های اضافی و رفت و آمد به داروخانه‌های مختلف جهت دریافت دارو باشند.

علی بدر شکوهی روز شنبه در کارگروه بیماران خاص آذربایجان شرقی با اشاره به وجود داورخانه های بیماران خاص در شهرستان ها افزود: باید از طریق این داروخانه ها داروی های بیماران خاص توزیع شود تا بیماران برای دریافت دارو به تبریز نیایند.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد بیماران خاص آذربایجان شرقی متمرکز در تبریز هستند و باید توزیع دارو به گونه ای باشد که این بیماران بدانند داروهای خود را از کدام داروخانه می توانند تامین کنند تا دچار مشکل در پیدا کردن دارو نباشند.

بدرشکوهی اضافه کرد: باید ساز و کارها به گونه ای فراهم شود تا بیماران از نظر پیدا کردن داروخانه و تامین دارو دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به محدودیت های دارویی که وجود دارد، گفت: در وضعیت کنونی باید انجمن های بیماران خاص در خصوص آگاه سازی بیماران در راستای تامین دارو به مقدار مورد نیاز اقدام کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی افزود: گاه بیماران با وجود محدودیت ها در تامین دارو اقدام به تامین فراتر از نیازشان می کنند که در این خصوص باید اقدامات فرهنگی از سوی رسانه ها و انجمن های بیماران خاص انجام گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص انسولین خارجی با کمبود مواجه هستیم، ولی از نظر انسولین داخلی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

بدرشکوهی با بیان اینکه متاسفانه در بخش پیشگیری عملکرد خوبی وجود نداشته است ، گفت: بیش از ۷۰ درصد بیماری ها قابل پیشگیری است.

وی اضافه کرد: باید از ظرفیت رسانه ها و انجمن ها در جهت آگاهسازی و اطلاع رسانی عمومی در بحث پیشگیری از بیماری ها استفاده کرد تا از هزینه منابع هنگفت برای درمان کاسته شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: مسایل و مشکلات بیماران خاص باید به طور مستمر رصد و پیگیری شود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =