دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه بهره‌برداری شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس بیمارستان آموزشی، درمانی نهم دی تربت‌حیدریه از راه‌اندازی دومین دستگاه اکسیژن ساز در این مرکز درمانی خبر داد.

حسین عزیزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هزینه خرید این دستگاه را ۲۵ میلیارد ریال ریال ذکر کرد و افزود: این دستگاه ظرفیت تولید ۶۰۰ لیتر اکسیژن در دقیقه را دارد.

وی با بیان اینکه هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا به طور میانگین ۱۰ لیتر در دقیقه اکسیژن مصرف می‌کند، ادامه داد: پیش از این بیمارستان آموزشی، درمانی نهم دی تربت‌حیدریه دارای یک مخزن اکسیژن مایع با ظرفیت هشت هزار کیلوگرم بود و ‌اکنون این دو منبع اکسیژن به صورت مرکزی برای تامین اکسیژن بیماران بستری شده استفاده می‌شود.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه در ۲۴ ساعت گذشته و بر اساس معیارهای تشخیص قطعی، ۱۲۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در جمعیت زیرپوشش این واحد دانشگاهی شناسایی و هم‌اکنون ۱۳۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان آموزشی، درمانی نهم دی این شهر بستری هستند.

حسین ابراهیمی‌پور گفت: از زمان شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، سه هزار و ۳۴۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۱۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha