۴۰۰ متر مربع به فضای عمومی کتابخانه های فردیس افزوده شد

کرج - ایرنا - رییس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس اعلام کرد که با واگذاری ۲ باب کتابخانه ، ۴۰۰ مترمربع به فضای عمومی کتابخانه های این شهرستان افزوده شد.

سیدعباس طباطبایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کتابخانه مسجدالمهدی(عج) در فلکه چهارم فردیس با زیربنای ۲۵۰ متر مربع  و کتابخانه قاصدک با زیربنای ۱۵۰ مترمربع مربوط شهرداری فردیس  در پارک تندرستی این شهر در اختیار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس قرار گرفتند.

 با واگذاری این ۲ باب کتابخانه در مجموع با ۳۰ هزار جلد کتاب، تعداد کتابخانه های عمومی  این شهرستان به ۱۰ کتابخانه رسید.

رییس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس گفت: اکنون قطعه زمینی  در رزکان فردیس برای ساخت کتابخانه جانمایی شده است که انتظار می رود هر چه سریع تر از سوی شهرداری تعیین و تکلیف شود .

طباطبایی افزود: امسال شهرداری های فردیس و مشکین دشت نیم درصد درآمد خود را به کتابخانه های شهرستان  فردیس پرداخت کرده اند و همین امر سبب شد تا ۲ باب کتابخانه به فردیس اضافه شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان فردیس به ۱۰ باب کتابخانه دیگر  نیاز دارد تا به استاندارد برسد، گفت:  ۶ شهرک در فردیس فاقد کتابخانه عمومی هستند که نیازمند راه اندازی کتابخانه سیاراست.

طباطبایی بیان داشت:  اکنون طرح توسعه کتابخانه مقدس اردبیلی در منظریه فردیس و ساخت  کتابخانه خیر ساز در مشکین دشت در دست اقدام است.

رییس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس گفت: با توجه به شیوع کرونا و پیشگیری از ابتلا بیماری کتابخانه به علاقه مندان به کتاب خدمات ارائه نمی دهد.

کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس دارای ۱۵ هزار عضو با ۱۱۶ هزار و ۷۸ جلد کتاب هستند.

تا پیش از واگذاری ۲ کتابخانه جدید،  شهرستان ۶۰۰ هزارنفری  فردیس دارای هشت باب کتابخانه شامل چهار کتابخانه عمومی و چهار کتابخانه مشارکتی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها