۴۴ هزار تست کرونا در کهگیلویه و بویراحمد انجام شد

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۴۴ هزار تست کرونا برای بیماران مشکوک در استان انجام شده و به طور میانگین روزانه ۴۰۰ تست از بیماران مشکوک گرفته می شود.

پرویز یزدان پناه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار جانباختگان کرونایی استان به ۲۱۲ نفر رسیده است و ۲ نفر در بخش های ویژه زیر دستگاه هستند و بد حال گزارش شده اند.

وی افزود: هم اینک ۳۴۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۸ بیمار کرونایی قطعی بوده و ١٧ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۱۰۴ نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند و از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ هزار و ۹۳۸ نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه ابراز داشت: میانگین سن بیماری در استان ۴۲ سال است و یک هزار و ۶۰۰ نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند.

وی تاکید کرد: میزان بروز بیماری در کشور ۷.۲ و در استان ۱۸.۴ درصد است که وضعیت استان در این باره نامطلوب بوده و ۲ و نیم برابر میانگین کشوری هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: هم اینک مشکل جدی در حوزه درمان وجود ندارد اما ۲۰ درصد افراد دارای تست های مثبت، که باید در قرنطینه بمانند رعایت نمی کنند و به راحتی در جامعه حاضر می شوند.

یزدان پناه بیان کرد: هفته جاری ۲۲۰ میلیارد ریال به حساب دانشگاه علوم پزشکی استان واریز شده تا کمبود های موجود در زمینه بیماری کرونا رفع و تخت های مورد نیاز به بیمارستان های مختلف استان اضافه شود.

وی گفت: باید برای برگزاری مراسمات عروسی و عزا در استان پروتکل های خاص نوشته شود و همه ملزم به رعایت آن شوند تا بتوانیم سطح بیماری را کاهش دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: رفتارهای پرخطر مردم در جابجایی جمعیت، تجمعات و مراسمات بدون موازین بهداشتی از عوامل بحران زا در استان است. 

وی با اشاره به اینکه باید به مردم اطلاعات شفاف داده شود، افزود: آگاهی بخشی به مردم مهم است اما نباید در آن ها ترس ایجاد شود زیرا که تاب و تحمل مردم در برابر بیماری را کاهش می دهد و آن ها را از پای در می آورد.

یزدان پناه عنوان کرد: همه مردم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و در همه مکان ها حتی در خانه ماسک بزنند و بجز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند و از مراجعه به بیمارستانها بجز در موارد ضروری خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =