نگاه ارتش به کرونا آفندی است/برای مبارزه با کرونا وحدت رویه می‌خواهیم

تهران- ایرنا- رییس اداره بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش مبارزه صحیح با کووید-۱۹ را نیازمند یک وحدت رویه دانست و گفت: نیروی زمینی از روز نخست با نگاهی آفندی به این ویروس نگریست و اقدامات این نیرو مبارزه‌ای بوده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی برنامه‌ریزی و همدلی را نیازهای یک مبارزه تمام عیار دانست و تاکید کرد: دستورات ارائه شده از قرارگاه زیستی باید مو به مو اجرایی شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

رییس اداره بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش هفته وحدت را فال نیکی بر اجرای همدلانه‌ دستورات مبارزه با کرونا خواند و افزود: در زمان جنگ نیز وظایف همگان روشن و مشخص بود و مردم در تکیه‌ها و حسینیه‌ها جمع می‌شدند و برای پشتیبانی جنگ اقداماتی را انجام می‌دادند.

موذنی از مردم درخواست کرد رعایت فواصل اجتماعی، زدن ماسک و شست وشوی دست را جدی بگیرند و تأکید کرد: این موارد ساده در سر فصل مبارزه با این بیماری است. اینکه در خانه بمانیم تاثیرگذاری بیشتری نسبت به موج نخست کرونا دارد ولی متاسفانه امروز با خروج افراد جوان و بیمار شدن بدون علائم وقتی به خانه باز می‌گردند، افراد مسن‌تر را درگیر می‌کنند.

رییس اداره بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش افزود: همانطور که دولت تصمیم گرفته در تهران نیمی از نیروها به خدمت بروند، مردم نیز باید رعایت کنند تا موج خطرناک سوم را پشت سر بگذاریم.

موذنی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام همکاران همه‌گیرشناس، اگر در این موج رعایت کامل صورت نگیرد، ممکن است روزانه شاهد بالغ بر ۷۰۰ نفر مرگ و میر باشیم که جبران‌ناپذیر است. اگر همت ملی نداشته باشیم، روز به روز شاهد فوت عده بیشتری از هموطنان خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =