کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل اداره غله خراسان رضوی است

گناباد- ایرنا- معاون اداری و مالی اداره کل غله و خدمات بارزگانی خراسان رضوی کمبود نیروی انسانی را از مهمترین مشکلات این اداره کل در انجام وظایف محوله ذکر کرد.

سید سعید حسینی روز شنبه در جلسه تودیع و معارفه سرپرست اداره غله و خدمات بازرگانی گناباد گفت: با وجود گستردگی خدمات این اداره کل در خراسان رضوی کمبود نیروی انسانی به مشکل مهمی تبدیل شده و هم اکنون ۱۵۰ نفر در این اداره کل فعال هستند که بیشتر آنان دارای شرایط پایدار نیستند و قراردادی کار معین و کارگری میباشند.

وی افزود: در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی دشمنان علیه ایران فشارهای بسیار به بخش آرد و نان وارد می شود و با افزایش هزینه ها نانوایان با فشارهای مضاعف مواجه هستند.

معاون اداری و مالی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: دولت و مسوولان ذیربط به دنبال آن هستند که با افزایش  نظارتها تخلف در این بخش کاهش یابد و تا حد امکان شاهد افزایش قیمت و بروز مشکلات برای مردم نباشیم.

وی گفت: مجموعه ادارات غله نقش مهمی در افزایش امنیت غذایی مردم دارند لذا تعامل این بخش با سایر ادارات و بخشها در افزایش بهره وری کار موثر است.

حسینی افزود: گناباد و بجستان با توجه به قرار گرفتن در جنوب خراسان رضوی از شرایط خاصی برای انجام فعالیتهای مرتبط با  غله برخوردارند و در این شهرستان‌ها با ۱۱۰ واحد نانوایی ماهانه در مجموع ۹۶۰  تن آرد مصرف می شود و سرانه مصرف آرد برای هر نفر در ماه هشت و چهار صدم کیلوگرم است در صورتی که این سرانه در استان خراسان رضوی هفت و هشت دهم کیلوگرم می‌باشد.

در این جلسه جواد جهان آرای به عنوان سرپرست اداره غله و خدمات بازرگانی گناباد معرفی و از خدمات جلال صیفی نیا قدردانی شد.

اداره غله گناباد وظیفه خرید گندم از کشاورزان جنوب خراسان رضوی و برخی مناطق خراسان جنوبی را بر عهده دارد و از نظر گستره وظایف بر روند عمکرد و توزیع آرد شهرستان‌های گناباد و بجستان نظارت دارد.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =